Weź udział w biegu ulicznym!

Weź udział w biegu ulicznym!

„Festiwal Zdrowia – Integracje” w Pasłęku

Atrakcyjnie zapowiada się majowy festiwal zdrowia organizowany w Pasłęku. W  sobotę, 20 maja br., na terenie Zespołu Szkół Powszechnych przy ul. 3-go Maja oraz na ulicach  miasta, odbędzie się impreza sportowo- rekreacyjna, promująca zdrowy, aktywny tryb życia. Jedną z planowanych atrakcji jest „I Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Pasłęka”, na który pasłęczanie zapraszają uczestników ze wszystkich stron kraju. W bogatym programie, zapewne każdy znajdzie coś dla siebie.

  W imprezie może wziąć udział każdy chętny, gotowy na dobrą zabawę –  nie ma ograniczeń ze względu na wiek czy miejsce zamieszkania. Jak zapewniają organizatorzy, wszyscy będą mile widzianymi gośćmi.
  – Zapraszając mieszkańców do wspólnej zabawy, chcemy uświetnić obchody „Święta Szkoły” ZSP Pasłęk oraz 5-lecia działalności UKS GimPas Pasłęk, ale nie tylko  – mówi kierownik przedsięwzięcia Piotr Zienkiewicz. Jednocześnie jest to okazja do integracji społeczności lokalnej oraz promocji miasta, integracji osób niepełnosprawnych ze zdrowymi, zachęcenie dzieci, młodzieży oraz dorosłych do aktywnego wypoczynku i propagowanie biegania, jako najprostszej prozdrowotnej formy ruchu.
Przedsięwzięcie popiera wiele osobistości ze świata sportu: Mistrz Świata w trójskoku, wielokrotny Mistrz Polski – Zdzisław Hoffmann, Mistrz Polski w Maratonie, zwycięzca prestiżowego biegu maratońskiego w Hamilton w Nowej Zelendii – Wojciech Ratkowski i inni znakomici sportowcy.

Program imprezy:

– Prezentacja pt: „Nasi mistrzowie”. Prezentacja wybranych postaci ze świata sportu.
– Rodzinny festyn gier i zabaw rekreacyjnych (min. Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej).
– Konkurs rodzinny „Zdrowie dla każdego”. Uczestnicy udzielają odpowiedzi na pytania testowe dotyczące zdrowia.
– „Dbaj o zdrowie ”, stoisko Fitness Klubu „Relaks”. Na przyrządach kondycyjnych, każdy chętny może sprawdzić swoją wydolność i sprawność fizyczną.
– Konkurs plastyczny „Moje zdrowie”. Uczestnicy wykonywać będą prace plastyczne – plakaty, o tematyce związanej z propagowaniem zdrowego stylu życia.
– Pokaz ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy.
– Pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi.

– Biegi uliczne pod nazwą:
„I Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Pasłęka” – 10 km bieg główny kobiet i mężczyzn
biegi towarzyszące:
– 100 m Bieg skrzatów (dzieci do 5-go roku życia)
– 200 m (dzieci 6-7 letnie)
– 500 m (uczniowie klas II- III szkół podstawowych)
– 1 km (uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych)
– 2 km ( młodzież gimnazjalna)
3 km (młodzież ponadgimnazjalna – 16-17-letnia) odbywająca się w ramach obchodów „Święta Szkoły”- Zespołu Szkół Powszechnych w Pasłęku oraz uświetniająca Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gimpas” w Pasłęku.

Zawodnicy, po biegu otrzymują pakiet startowy, na który składają się: koszulka okolicznościowa, dyplom ukończenia biegu, słodycze, upominki od sponsorów. Zadbano także napoje oraz ciepły posiłek po biegu, do dyspozycji zawodników będą przebieralnie, szatanie, umywalki, a dla zwycięzców nagrody.

Organizatorami są: Zespół Szkół Powszechnych w Pasłęku oraz Uczniowski Klub Sportowy „GIMPAS„ w Pasłęku obchodzący 5-lecie istnienia, a a współorganizatorem – Burmistrz Pasłęka.

  Więcej informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu: 694-798-118; e-mail: piazz@wp.pl (organizator, kierownik biegów: mgr Piotr Zienkiewicz). Tamże zgłoszenia do udziału w maratonie oraz na stronie http://www.festiwalzdrowia.paslek.com/bieg_uliczny. Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 maja, a także w dniu zawodów, w siedzibie szkoły w godz. od 11.00 do 13.00.   ESzC Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 980

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.