Wernisaż wystawy „Wrażliwe dusze, zręczne dłonie”

Wernisaż wystawy „Wrażliwe dusze, zręczne dłonie”

Słuchacze Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu kierunku Terapeuta Zajęciowy przygotowali wyjątkową wystawę „Wrażliwe dusze, zręczne dłonie”. Jej wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (16 listopada) w minigalerii „Rudy Kot”. Wstęp wolny.

Terapeuta zajęciowy wspiera i towarzyszy człowiekowi choremu i niepełnosprawnemu. Wykorzystując różne metody i formy terapii, wpływa na jego lepsze funkcjonowanie, stwarzając możliwość uczestniczenia w społeczeństwie na równi z ludźmi sprawnymi, uczy także nowych kwalifikacji. Przemiany społeczne sprawiają, że zawód terapeuty jest potrzebny, daje możliwość pracy w wielu placówkach społecznych i medycznych, jest zawodem z przyszłością. Nauczyciele wykładający na kierunku Terapii Zajęciowej to specjaliści w zakresie: pedagogiki, psychologii, anatomii, rehabilitacji, pracy terapeutycznej i plastyki.

Na wystawie będzie można zobaczyć prace wykonane w różnych materiałach i technikach, które mają zastosowanie w pracy terapeutycznej: tkanina, drewno, wiklina papierowa, papier czerpany, szkło, małe formy witrażowe, ceramika i inne. Będzie można ją oglądać do końca listopada w godzinach otwarcia filii (poniedziałek–piątek: 10.00–18.00).

Wernisaż odbędzie się 16 listopada o godz. 17.30 w minigalerii „Rudy Kot”. Tego dnia zaplanowano też na warsztaty rękodzielnicze, które poprowadzą słuchacze II roku Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu o kierunku Terapeuta Zajęciowy.