Węgry: Rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem – 576

Węgry: Rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem – 576
Fot. Pixabay

Rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem stwierdzono w ciągu ostatniej doby na Węgrzech. Wykryto aż 576 nowych przypadków – wynika z danych opublikowanych w poniedziałek na rządowej stronie poświęconej pandemii.

W sumie od początku pandemii stwierdzono na Węgrzech prawie 9 tys. zakażeń. 625 chorych na COVID-19 zmarło, a prawie 4 tys. wyzdrowiało.

Znacznie wzrosła liczba aktywnych zakażeń – jest ich obecnie 4377, z czego 43 proc. przypada na Budapeszt. W szpitalach leczonych jest 151 chorych na COVID-19.

Przyrost zakażeń jest obecnie znacznie wyższy niż podczas pierwszej fali epidemii, gdy tylko raz wykryto ponad 200 zakażeń w ciągu doby.

Wiceminister ds. zasobów ludzkich Zoltan Maruzsa poinformował w poniedziałek w Radiu Kossuth, że z powodu zachorowań na COVID-19 wstrzymano już nauczanie w 15 placówkach oświatowych (przedszkolach i szkołach), a w kolejnych ośmiu zlecono przejście wszystkich lub części klas na zdalny tryb nauczania.

Zaznaczył jednak, że nauczanie zdalne będzie stosowane tylko czasowo, dopóki nie ustaną w danej placówce zakażenia. – Myślę, że jest niewyobrażalne, by kraj przeszedł na nauczanie przez internet na cały rok szkolny – podkreślił.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email