Węgry: Rekordowa liczba 292 nowych zakażeń koronawirusem

Węgry: Rekordowa liczba 292 nowych zakażeń koronawirusem
Fot. Pixabay

Liczba zakażeń koronawirusem wzrosła w ciągu ostatniej doby na Węgrzech o rekordowe 292 przypadki – wynika z danych opublikowanych w niedzielę na rządowej stronie poświęconej pandemii koronawirusa.

Do tej pory wzrost dzienny przekroczył 200 przypadków tylko raz, 10 kwietnia, kiedy to wykryto nowych 210 zakażeń w ciągu doby.

W sumie od początku pandemii wykryto na Węgrzech 5961 zakażeń koronawirusem. 614 chorych na COVID-19 zmarło, przy czym od 5 dni nie było nowych zgonów. 3759 osób wyzdrowiało.

Znacznie wzrosła liczba aktywnych zakażeń – jest ich obecnie 1588, o prawie 300 więcej niż w sobotę. Do 90 zwiększyła się także liczba chorych wymagających opieki szpitalnej.

Szef kancelarii premiera Gergely Gulyas zapowiedział w piątek, że z powodu pogorszenia się sytuacji epidemicznej na Węgrzech i w Europie od 1 września Węgry zamkną swe granice przed cudzoziemcami. Obywatele innych państw będą mogli wjechać tylko w ramach konwoju wojskowego, podróży służbowych z ramienia firm międzynarodowych oraz podróży dyplomatycznych i oficjalnych.

Powracający z zagranicy obywatele Węgier będą musieli udać się na kwarantannę na 14 dni lub dopóty, dopóki nie przejdą z wynikiem negatywnych dwóch testów na koronawirusa z przerwą dwóch dni.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email