Ważne informacje w jednym miejscu

Ważne informacje w jednym miejscu
Fot. materiały UMS/sopot.pl

Urząd Miasta Sopotu przypomina o „Sopockim Informatorze dla Osób z Niepełnosprawnością” – publikacji, która ma ułatwić osobom z niepełnosprawnościami codzienne funkcjonowanie.

– To zbiór informacji, które ułatwią rozwiązywanie problemów życia codziennego i umożliwią pełniejszy udział osób z niepełnosprawnościami w życiu naszego miasta, wskażą jakie prawa im przysługują i czego mogą oczekiwać ze strony instytucji powołanych do pomocy osobom z niepełnosprawnościami – informują urzędnicy na stronie miasta.

Publikacja „Sopocki Informator dla Osób z Niepełnosprawnością” zawiera wiadomości m.in. na temat: pomocy udzielanej rodzinom, w których rodzi się dziecko zagrożone chorobą i niepełnosprawnością, uprawnień pracowniczych oraz możliwości uzyskania zatrudnienia, edukacji osób z niepełnosprawnościami, specjalistycznych usług świadczonych w Sopocie, a także przywilejów dotyczących rehabilitacji zawodowej i społecznej. W informatorze umieszczono również listę organizacji pozarządowych oraz numery telefonów, które warto znać.

Informator w wersji elektronicznej można znaleźć na stronie sopot.pl

Oprac. Monika Szałas
Źrodło: sopot.pl
Fot. materiały UMS/sopot.pl
Print Friendly, PDF & Email