Warto zatrudnić niepełnosprawnego. Nie musisz wierzyć – sprawdź!


Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych z Urzędem Miasta zapraszają wszystkich zainteresowanych na pierwsze spotkanie z pracodawcami, którzy już zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami oraz doradcami zorientowanymi w tematyce zatrudniania niepełnosprawnych pracowników. Spotkanie odbędzie się 27 listopada 2008 r. (czwartek) w sali 300 Urzędu Miejskiego. Rozpoczęcie o godz.11.00
.
– Serdecznie zapraszam na czwartek – mówi Beata Wrzosek, koordynatorka projektów „Ku samodzielności” oraz „Trener Pracy”. Przedstawimy przede wszystkim możliwości i korzyści, jakie wynikają z tytułu zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Jest to pierwsze spotkanie z pracodawcami osób niepełnosprawnych i tych, którzy szukają pracowników i być może zdecydują się przełamać uprzedzenia i zrewidują stereotypowe opinie. W spotkaniu wezmą również udział osoby z niepełnosprawnościami, które obecnie uczęszczają na kursy zawodowe, przygotowujące ich do wykonywania nowej pracy.

– Chcemy, aby takie spotkania odbywały się cyklicznie – mówi Beata Wrzosek. Jednym z naszych pomysłów promocyjnych jest konkurs na firmę/pracodawcę przyjaznego osobom niepełnosprawnym, który zamierzamy ogłosić w 2009 r.

Do kapituły tego konkursu organizatorzy chcą zaprosić również przedstawicieli pracodawców, być może spośród tych, którzy przyjdą na czwartkowe spotkanie.
  ESzC Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 3087

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.