Warto przeczytać: ”Porwanie” Agnieszki Pietrzyk

Warto przeczytać: ”Porwanie” Agnieszki Pietrzyk

Już 14 marca premierę będzie miała nowa książka Agnieszki Pietrzyk, będąca kontynuacją elbląskiego kryminału "Śmierć kolekcjonera". Wyjdzie ona  nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona. Czytelnicy, którzy wolą słuchać niż czytać, mogą poczekać do sierpnia, wtedy "Porwanie" pojawi się także na audiobooku.

W "Porwaniu" spotkamy śledczych znanych już ze "Śmierci kolekcjonera": komisarza Kamila Sorokę i prokurator Milenę Łempicką–Krol, ale zagadka kryminalna będzie już zupełnie nowa i tym razem będzie dotyczyła porwania.

Mający kłopoty finansowe przedsiębiorca z Elbląga podejmuje decyzję o porwaniu własnego syna, kilkumiesięcznego Tymka. Chce w ten sposób wyłudzić pieniądze od zamożnego brata, który ma zapłacić okup.

Takie pomysły jedynie wydają się proste, w rzeczywistości są bardzo skomplikowane, a jedno potknięcie może doprowadzić do nieprzewidywalnego rozwoju sytuacji. Szczególnie, że rodzina uprowadzonego chłopca ma swoje tajemnice, które być może nie wyszłyby na jaw, gdyby nie porwanie.

Akcja powieści rozgrywa się w Elblągu i okolicach, m.in. nad jeziorem Drużno, które

stanie się mrocznym tłem dla jednego z kluczowych wydarzeń "Porwania". W powieści znajdziemy też kontynuację wątków obyczajowych rozpoczętych w "Śmierci kolekcjonera",  czytelnicy czekający na zapoznanie się z osobistymi relacjami pomiędzy komisarzem a panią prokurator zapewne się nie rozczarują.

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17740