Warto obejrzeć: „Tam, gdzie mieszka Bóg” – filmowy debiut papieża Franciszka

Warto obejrzeć: „Tam, gdzie mieszka Bóg” – filmowy debiut papieża Franciszka

Mały Andrew ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. Nie jest jednak sam, bo w ślad za nim wyrusza czwórka jego oddanych, szkolnych przyjaciół. Tak zaczyna się wielka przygoda – wyprawa w nieznane i poszukiwanie Boga. Gdzie mieszka Bóg? Zdradza nam to oryginalny tytuł filmu, „Más allá del sol”, czyli „ponad słońcem”.

To oparta na biblijnych historiach, sfilmowana w malowniczej Patagonii opowieść o nadziei, wierze i odwadze dedykowana zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Szkolni przyjaciele przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku i zrozumieją, że z pomocą Bożą są w stanie stawić czoła największym przeciwnościom.

„Tam, gdzie mieszka Bóg”, to ponadto pierwszy na świecie film kinowy, w którym zobaczymy głowę Kościoła. Choć faktem jest, że wystąpił on już w trzech produkcjach, tym razem po raz pierwszy zagrał w filmie fabularnym. W kogo wcielił się następca św. Piotra? Tu nie będzie niespodzianki, papież zagrał bowiem samego siebie.

„Jezus szuka cię i czeka na ciebie. (…) Znajdź go. Odważ się to zrobić” – to przesłanie, które daje bohaterom Papież Franciszek.

Uroczysta premiera filmu odbyła się 2017 roku w Watykanie. Jak informuje polski dystrybutor, film w reżyserii światowej sławy psycholog Graciela Rodriguez Gilio oraz Charlie Mainardi, producenta tworzącego reklamy dla największych marek, powstał w dużej mierze z pragnienia papieża, aby przekazać najmłodszym wiadomość od Jezusa.

https://www.youtube.com/watch?v=w20_jv5XDfo

  Oprac. Krzysztof Wójcik Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18007