Warto obejrzeć: O macierzyństwie inaczej

Warto obejrzeć: O macierzyństwie inaczej

Mieszkająca w furgonetce Tallulah pod wpływem impulsu porywa dziecko, zabierając je nieodpowiedzialnej matce. Drogi trzech nieszczęśliwych kobiet krzyżują się w filmie w reżyserii Sian Heder.

Ellen Page po raz kolejny aktorsko mierzy się z trudami macierzyństwa, tym razem niezamierzonego. Grana przez nią Tallulah jest bezdomną dziewczyną, porzuconą w dzieciństwie przez matkę. Unika odpowiedzialności, podróżuje  furgonetką razem ze swoim chłopakiem Niko i żywi się tym, co znajdzie w śmietniku. Przez przypadek spotyka w hotelu Carolyn (Tammy Blanchard) – uzależnioną od alkoholu kobietę, którą przerasta macierzyństwo. Tallulah zabiera ze sobą prawie dwuletnią córkę Carolyn i w poszukiwaniu pomocy kieruje się do domu matki swojego byłego chłopaka, Margo (Allison Janney), udając, że mała Maddie jest córką Niko.

Tallulah, Margo i Carolyn to trzy kobiety, którym los nie zawsze sprzyjał. Każda z nich zmaga się z odrzuceniem i problemami ponad ich siły. Film Sian Heder przedstawia wzruszającą historię o odpowiedzialności, miłości i poszukiwaniu stabilizacji, tak bardzo potrzebnej do spokojnego życia, o którym marzą bohaterki „Tallulah”.

Film (z polskimi napisami lub lektorem) można obejrzeć na platformie Netflix.

https://www.youtube.com/watch?v=8WSz2s–Gemc

Fot. Youtube

  MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16337 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.