Warto obejrzeć: ”Na linii wzroku” – niemieckie kino przełamuje kolejne stereotypy

Warto obejrzeć: ”Na linii wzroku” – niemieckie kino przełamuje kolejne stereotypy

Michi jest 11–letnim wychowankiem domu dziecka, któremu szara rzeczywistość i starsi koledzy bynajmniej nie uprzyjemniają dzieciństwa. Codzienność daje mu do zrozumienia, że nie jest tu, gdzie być powinien. Marzenia o normalnym domu i rodzinie zaczynają się ziszczać z chwilą, gdy odkrywa coś niezykłego.

W życiu chłopca, na co dzień zmagającym się z docinkami i drwinami następuje przewrót, gdy przypadkowo odnajduje nigdy nie wysłany list swojej zmarłej mamy. Szybko uświadamia sobie, że adresatem jest jego ojciec. Chcąc odnaleźć rodzinę i skończyć z niekończącymi się kpinami, postanawia zrobić wszystko, by go odnaleźć. Spotkanie kończy się jednak rozczarowaniem, gdy okazuje się, że mężczyzna jest karłem.

Na ekranach kin będizemy mogli zobaczyć dlasze perypetie Michiego, którego wymarzony tata, mogący w raize potrzeby stanąć w jego obronie, okazuje się być niższy od chłopca. Wstyd, kolejne złośliwości, jakich doświadcza, w końcu ucieczka z sierocińca i ponownie trafia do ojca.

Postawieni przed wieloma trudnościami, budują między sobą prawdziwie przyjacielską relacje, by w końcu stać się prawdziwą rodziną.

Film w reżyserii Joachima Dollhopfa i Evelyn Goldbrunner, to familijna komedia adresowana do osób powyżej 8. roku życia. Wyprodukowany w 2016 roku laureat Niemieckiej Nagrody Filmowej za najlepszy film dla dzieci, w Polsce ma zaplanowaną premierę na 16 marca 2018 roku.

https://youtu.be/GGdEcJhBPGI

Fot. kadr z filmu

  Oprac. Krzysztof Wójcik Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17669