„Magiczne lato” z Morganem Freemanem

Monte Wildhorn jest znanym, od wielu lat poruszającym się na wózku, autorem westernów. Nieco tajemniczy, skryty i bardzo doświadczony przez życie, nie potrafi poradzić sobie z utratą żony. Jego najwierniejszym kompanem jest butelka whisky. „Magiczne lato” (ang. „The Magic of Belle Isle”) to jedna z jesiennych propozycji filmowych.

Widz poznaje pisarza jako niezwykle chłodnego i smutnego mężczyznę, świetnie odnajdującego się w mniejszych lub większych potyczkach słownych. W pierwszych scenach Monte jest niezbyt miły, nawet w stosunku do Henry’ego, który przywozi głównego bohatera do niewielkiej niezwykle malowniczej miejscowości Belle Isle. Tam Monte zamierza tymczasowo zamieszkać.

Nowe miejsce i nowi ludzie coś jednak w głównym bohaterze zmieniają. Najwięcej Wildhorn zawdzięcza sześcioletniej dziewczynce, Finnegan (w tej roli Emma Fuhrmann), która uczy doświadczonego mężczyznę, innego spojrzenia na ludzi, świat i jego pracę. Wiele zmienia też Charlotte (Virginia Madsen). Uwagę pisarza zwraca również Carl (Ash Christian) – niepełnosprawny intelektualnie nastolatek, któremu bardzo przeszkadza samotność i brak kolegów. Wildhorn zabiera chłopca na przejażdżki do oddalonego nieco miasta. Ich relacja opiera się głównie na wyjazdach po zakupy, ale spędzany wspólnie czas sprawia, że wiele się od siebie wzajemnie uczą.

To film o tym, że gdy jedne drzwi się przed nami zamykają, to otwierają się inne, o tym, że nawet jeśli nie potrafimy chodzić, nie oznacza to, że nie potrafimy pójść do przodu, o tym jak ważna w naszym życiu jest wyobraźnia, która jest jedynym ograniczeniem i marzeniach które bez naszego zaangażowania mogą się nie spełnić. Lekka, ale i pouczająca komedia obyczajowa w reżyserii Roba Reinera, ze znakomitym Morganem Freemanem w roli głównej, to historia zarówno dla młodszych jak i starszych widzów.

Fot. YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=virLfQxh7Jc

MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 19148

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.