Warto obejrzeć: Kosmiczna podróż w filmie ”Pasażerowie”

Warto obejrzeć: Kosmiczna podróż w filmie ”Pasażerowie”

Czy poza Ziemią gdzieś w kosmosie istnieje życie? Obecnie szukamy jego śladów na Marsie. W planach jest nawet wysłanie tam w przyszłości ludzi. Tyle tylko, że ci, którzy tam polecą otrzymają bilet w jedną stronę. Twórcy filmu „Pasażerowie” (ang. Passengers) poszli o krok (lub nawet o kilka kroków) dalej i postanowili zabrać widzów w jeszcze dalszą i dłuższą kosmiczną podróż.

Tytułowi Pasażerowie to – jak sami o sobie mówią – poszukiwacze lepszego życia. Na pokładzie supernowoczesnego statku, zamknięci w specjalnych kapsułach podtrzymujących życie, wprowadzeni w stan tzw. snu kriogenicznego, mają przed sobą podróż na inną planetę – Homestad II, znajdującą się w oddalonej od Ziemi galaktyce. Niespodziewanie jeden z pasażerów budzi się o wiele za wcześnie, bo aż o 90 lat, 3 tygodnie i 1 dzień.

Film w reżyserii Mortena Tylduma zwraca uwagę na bardzo ważny aspekt – obecna eksploatacja naszej planety i jej surowców, powoduje że przyszłość ludzi na ziemi staje pod znakiem zapytania. Dodajmy, że jest to jednak dość odległa przyszłość.

Twórcy filmu świetnie pokazali jak zawodne potrafią być nowinki technologiczne, które już dziś nas otaczają. Nawet najlepiej zaprogramowane urządzenie może ulec awarii. Gdy psuje się zegarek, telefon lub kuchenka elektryczna czujemy niepokój i pytamy – jak to możliwe? A co jeśli awarii ulegnie statek kosmiczny, na którego pokładzie znajduje się wiele osób? Wtedy sprawy mogą przybrać nieoczekiwany obrót.

Jon Spaihts zgrabnie w scenariuszu umieścił emocjonalnego, pragnącego miłości człowieka, z pozbawioną tych przymiotów zautomatyzowaną technologią. W roli robota Arhura wystąpił Michael Sheen i trzeba przyznać, że podołał wyzwaniu. Mocnym punktem produkcji jest właśnie obsada. Dość powiedzieć, że w role głównych bohaterów wcielają się Jennifer Lawrence i Chris Pratt. I mimo że to niemal tylko wokół nich rozgrywa się akcja, to ani przez moment film nie nudzi i nie ma się ochoty, by przerwać oglądanie.

Jak zakończy się kosmiczna podróż? Okazja do tego, by poznać odpowiedź na to pytanie i film obejrzeć, w najbliższy wtorek (22 sierpnia) o godz. 18:05 i w środę (23 sierpnia) o godz. 9:35 w Cinemax.  

Fot. YouTube

  MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18635