Warsztaty dla seniorów

Warsztaty dla seniorów

Jesień życia to idealny czas na poświęcenie się realizacji swoich pasji i marzeń. Jest to też doskonały moment, aby spróbować tego, co przez wiele lat odkładaliście „na później”. Jak pracują filmowcy i czy faktycznie pisanie scenariusza filmu jest arcytrudne? Czy joga, o której tyle słyszeliście, to tylko ćwiczenia gimnastyczne? Na te i wiele innych pytań dostaniecie odpowiedź podczas bezpłatnych zajęć w Światowidzie.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia w ramach Akademii +60. Zajęcia już trwają, ale cały czas można dołączyć się na warsztaty filmowe i na zajęcia z jogi śmiechu.

Warsztaty filmowe

Zajęcia filmowe polegają na zgłębianiu elementów sztuki i wiedzy filmowej. Seniorzy zajmą się opracowywaniem scenariusz krótkiego filmu, który pokaże różne sposoby spędzania czasu na emeryturze. Dowiedzą się również, jak operuje się obrazem, jak wygląda filmowanie od strony technicznej, wezmą udział w ćwiczeniach z montażu filmowego, poznają tajemnice pracy przed i z kamerą. Efektem ich pracy będzie krótki film.
termin | środa, godz. 16.00-18.00
miejsce | CSE “Światowid” w Elblągu

Joga śmiechu

Joga śmiechu to forma zorganizowanej aktywnej zabawy, która prowadzi do spontanicznego śmiechu. Mimo lekkiej formy metoda ta ma wiele poziomów i zastosowań. Wykonywanie regularnych ćwiczeń wpływa na system energetyczny i pogłębia oddech, dzięki czemu można przeciwdziałać chorobom wynikającym ze stresu czy niskiej odporności. Zajęcia z jogi śmiechu wyzwalają szczęście i radość.
termin | wtorek, godz. 11.00-12.00 lub środa, godz. 11.00-12.00
miejsce | Stowarzyszenie „Babska Wyspa – Strefa Pozytywnej Energii”, ul. Płk. Dąbka

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy. Szczegółowe informacje oraz zapisy: Dagmara Behrendt-Nowicka, telefon: 55 611 20 59 lub 605 636 670, e-mail: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.