Warszawa: Z powodu COVID-19 kościół św. Antoniego zamknięty do odwołania. Sanepid prosi wiernych o kontakt

Warszawa: Z powodu COVID-19 kościół św. Antoniego zamknięty do odwołania. Sanepid prosi wiernych o kontakt
Fot. Pixabay

Kościół św. Antoniego z Padwy przy ul. Senatorskiej w Warszawie został zamknięty do odwołania, a posługujący w nim franciszkanie objęci kwarantanną. Powodem jest stwierdzenie zakażenia koronawirusem u o. Lecha Dorobczyńskiego. Osoby, które miały z nim kontakt od 9 sierpnia, Sanepid prosi o kontakt.

Stołeczna parafia św. Antoniego z Padwy wydała we wtorek komunikat, w którym poinformowano o chorobie księdza proboszcza i kwarantannie posługujących w kościele zakonników.

– Nasz kościół pozostanie zamknięty do odwołania – poinformowali franciszkanie. Zapewnili jednocześnie wiernych, że zamówione przez nich msze św. są na bieżąco odprawiane.

– Wszystkie osoby, które od 9 sierpnia miały bezpośredni kontakt z o. Lechem Dorobczyńskim, a które zaobserwują u siebie niepokojące objawy mogące sugerować zakażenie koronawirusem, proszone są o niezwłoczny kontakt z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną w Zwoleniu (tel.: 602 580 773, e-mail: zwolen@psse.waw.pl) i telefonicznie z lekarzem pierwszego kontaktu – zaapelowali zakonnicy.

Zapewnili, że proboszcz czuje się dobrze.

O. Lech Dorobczyński OFM jest gwardianem klasztoru i proboszczem parafii św. Antoniego Padewskiego w Warszawie. Opiekuje się Wspólnotą „Bet Lehem” i zespołem NaNowo.

Magdalena Gronek
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email