Warszawa: Do wylicytowania kurs jazdy tramwajem

Warszawa: Do wylicytowania kurs jazdy tramwajem

W Warszawie na internetowych aukcjach WOŚP można wylicytować m.in. wycieczkę do stacji metra na Kabatach czy pakiet książek nagrodzonych przez Warszawę od prezydenta stolicy.

Prezydent Rafał Trzaskowski w tym roku osobiście przekaże wyjątkowy pakiet literacki, na który składają się publikacje laureatów 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, 11. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki oraz Nagrody Historycznej m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego.

– 2019 to był rok wielkich triumfów polskiej literatury, wciąż cieszymy się z nagrody Nobla dla Olgi Tokarczuk. Warszawianki i warszawiacy są zaczytani i wiem, że cenią wartościowe książki, sam też nie wyobrażam sobie życia bez czytania. Dlatego z radością przekazuję na szczytny cel fundacji WOŚP zestaw tytułów, które w zeszłym roku zostały uhonorowane literackimi nagrodami miasta stołecznego Warszawy – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Wybrane miejskie aukcje

Metro Warszawskie wystawiło wycieczkę do niedostępnej na co dzień Stacji Techniczno Postojowej na Kabatach. Będzie można nie tylko zwiedzić centrum dowodzenia całym systemem metra, ale też spróbować swoich sił za sterami symulatora pociągu metra. Tramwaje Warszawskie oferują kurs jazdy tramwajem u warszawskich motorniczych.

Można również przenieść się do lat 20-tych XX wieku i wylicytować niepowtarzalną wycieczkę ulicami Warszawy na pokładzie legendy przedwojennej komunikacji – odrestaurowanego 90-letniego autobusu Somua.

Użytkowników Warszawskiego Transportu Publicznego z pewnością zainteresują licytacje czterech Warszawskich Kart Miejskich z okazjonalną grafiką. Jedna karta ma wgrany bilet 90-dniowy, a kolejne trzy – bilet 30-dniowy (licytacja nr 1, licytacja nr 2 i licytacja nr 3). Wszystkie są ważne w pierwszej i drugiej strefie biletowej.

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej przygotuje dla zwycięzców licytacji kolację inspirowaną kuchnią azjatycką. Straż Miejska tradycyjnie wystawiła na licytację kursy samoobrony. Na kibiców futbolu z kolei czeka piłka z podpisami piłkarzy Legii Warszawa.

Na aukcji można również wylicytować Dzień w Schronisku „Na Paluchu” i zobaczyć, jak na co dzień wygląda opieka nad prawie 600 zwierzakami. Będzie można również zobaczyć miejsca niedostępne na co dzień dla zwiedzających.

Także stolica wzięła wczoraj udział w akcji wiosłowania dla WOŚP. W warszawie próba ustanowienia rekordku Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów, odbyła się w Centrum Handlowym Atrium Targówek przy ul. Głębockiej 15.

Czytaj też: Toruń: Wielkie wiosłowanie dla WOŚP

Orkiestra w stolicy gra od samego rana. Dziś o godz. 9:30 w zajezdni MZA przy ulicy Ostrobramskiej 38 kilkadziesiąt autobusów ustawiło się w kształt napisu „SIEMA”.

Oprac. MM
Źródło: UM Warszawa
Fot. RS / arch. redakcji