Warmińsko-mazurskie: W kilku szpitalach pacjenci i personel z koronawirusem

Warmińsko-mazurskie: W kilku szpitalach pacjenci i personel z koronawirusem
Fot. Pixabay

Wśród osób, u których w czwartek warmińsko-mazurski sanepid potwierdził zakażenie koronawirusem, jest personel medyczny i pacjenci kilku szpitali w regionie – poinformował PAP warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko.

Janusz Dzisko poinformował PAP, że zakażenie koronawirusem wykryto u pacjenta oddziału chirurgicznego szpitala w Nowym Mieście Lubawskim, u pacjenta oddziału kardiologicznego w szpitalu miejskim w Olsztynie i u pielęgniarki szpitala w Ostródzie.

– Do szpitala w Pasłęku trafił pacjent uskarżający się na bóle brzucha. W czasie diagnozowania pacjenta wykonano mu zdjęcie klatki piersiowej, wyszła tzw. „mleczna szyba”, która jest charakterystyczna w zakażeniu koronawirusem. Wykonano więc temu panu test i wyszedł pozytywnie. Okazało się też, że od pewnego czasu kaszlał – powiedział PAP Dzisko. Pacjent ten został przewieziony na oddział zakaźny szpitala w Elblągu.

Służby sanitarne potwierdziły także zakażenie u kolejnych uczniów i przedszkolaków, m.in. w przedszkolu i szkole w Ostródzie oraz w Rozogach. W związku z tym szkoła w Rozogach będzie miała nauczanie hybrydowe – klasa dziecka, u którego wykryto zakażenie, będzie uczyć się zdalnie, a pozostałe dzieci będą nadal przychodzić do szkoły. Dotąd zdalne bądź hybrydowe nauczanie prowadzone jest m.in. w trzech szkołach w Olsztynie, w Działdowie, w Iławie i Ostródzie.

Zakażenie potwierdzono także u pracownika „Biedronki” w Olsztynie.

– Już w ponad połowie przypadków nie możemy ustalić źródła zakażenia, co potwierdza, że wirus jest w środowisku – powiedział Dzisko.

W czwartek w woj. warmińsko-mazurskim odnotowano 13 nowych zakażeń, w sumie zachorowało dotąd 1027 osób, dziewięć z nich zmarło.

Joanna Kiewisz-Wojciechowska
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email