Warmińsko-mazurskie: Ponad trzysta zakażeń w regionie

Warmińsko-mazurskie: Ponad trzysta zakażeń w regionie
Dzienny raport zakażeń w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś przekroczeniu kolejnego rekordu zakażeń w kraju – 12 107 zakażeniach i śmierci 168 osób. 312 z nich pochodzi z Warmii i Mazur – najwięcej z Olsztyna i powiatu iławskiego. W regionie zmarły kolejne 4 osoby z czego jedna nie miała chorób współistniejących.

W dzisiejszym komunikacie Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych 312 nowych zakażeniach koronawirusem w regionie. To mniej niż wczoraj i jeden z najniższych wyników w kraju, szczególnie jak spojrzymy na wyniki z wielkopolskiego, małopolskiego i śląskiego, gdzie od kilku dni mamy tam wyniki ponad tysiąc zakażeń.

Najwięcej zakażeń w warmińsko-mazurskim wykryto: w Olsztynie (58), powiecie iławskim (47), powiecie ostródzkim (29) i Elblągu (22).

Pozostałe zakażenia pochodzą z powiatów: 21 elbląski, 21 giżycki, 19 mrągowski, 18 działdowski, 13 bartoszycki, 12 nidzicki, 10 olsztyński, 10 szczycieński, 8 kętrzyński, 7 piski, 6 olecki, 5 węgorzewski, 4 lidzbarski, 1 braniewski oraz 1 nowomiejski.


Czytaj także:  MZ: 12 107 nowych zakażeń koronawirusem – najwięcej od początku epidemii. Zmarło 168 osób


Minionej doby w regionie wykryto kolejne ogniska wirusa, są to: szpital rehabilitacyjny w Górowie Iławeckim, szpital w Pasłęku oraz zakład opieki długoterminowej w Lubawie.

Urząd poinformował również o 43 nowych przypadkach wyzdrowień: 16 powiat działdowski, 9 powiat ostródzki, 9 powiat nowomiejski, 3 powiat piski, 2 powiat węgorzewski, 1 powiat nidzicki, 1 powiat olecki, 1 powiat braniewski.

Minionej doby zmarły w regionie 4 osoby – (płeć i wiek, pochodzenie, miejsce hospitalizacji):

• mężczyzna lat 85, powiat piski, szpital Ostróda, choroby współistniejące;

• kobieta lat 80, powiat nidzicki, szpital Ostróda, choroby współistniejące;

• mężczyzna lat 59, powiat kętrzyński, szpital Kętrzyn;

• mężczyzna lat 71, powiat olsztyński, szpital Ostróda, choroby współistniejące.

Od początku pandemii na terenie województwa stwierdzono 4734 zakażeń, 1876 wyzdrowień oraz 67 zgonów.

Print Friendly, PDF & Email