Warmińsko-mazurskie: 76 zakażeń koronawirusem – najwięcej w powiecie iławskim

Warmińsko-mazurskie: 76 zakażeń koronawirusem – najwięcej w powiecie iławskim
Fot. Pixabay

W sobotę Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny poinformowało o ponad 2 tys. pozytywnych wyników testów w kierunku koronawirusa w całym kraju. 76 z nich odnotowano na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Jak przekazał Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie najwięcej nowych zakażeń odnotowano w powiecie iławskim (26) a także w Olsztynie (9) i w Elblągu (8).

Nowe zakażenia potwierdzono także w powiatach: nowomiejskim (5), mrągowskim (5), olsztyńskim (4), działdowskim (4), piskim (4), braniewskim (4), bartoszyckim (3), giżyckim (2) i elbląskim (2).

W swoim komunikacie W-M Urząd Wojewódzki poinformował też o nowych ogniskach zakażeń w szpitalu MSWiA w Olsztynie, szpitalu w Iławie i w szpitalu w Mrągowie.

Na terenie województwa potwierdzono minionej doby jeden zgon z powodu COVID-19, to 72-letni mężczyzna z powiatu ostródzkiego, który był hospitalizowany w szpitalu MSWiA w Olsztynie i miał choroby współistniejące.

W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 11 osób z powiatów: szczycieńskiego (3), nowomiejskiego (2), nidzickiego (2), giżyckiego (2), lidzbarskiego (1) i braniewskiego (1). Sześć z tych osób było poddanych hospitalizacji, a pięć przebywało w izolacji domowej.

Do dziś w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 1893 zakażenia, 942 osoby wyzdrowiały, a 20 zmarło.

MM
Print Friendly, PDF & Email