Wakacyjnie i kreatywnie w Światowidzie i regionie

Wakacyjnie i kreatywnie w Światowidzie i regionie

To są dopiero wakacje! Odpoczynek od szkoły i obowiązkowych zajęć, ale jakże kreatywnie. Od poniedziałku w Markusach trwają pięciodniowe półkolonie literacko-teatralne dla dzieci i młodzieży, zaś w Kinie Światowid warsztaty filmowe dla przedszkolaków.

– Okres wakacji to moment, kiedy staramy się realizować dodatkowe, atrakcyjne zajęcia dla najmłodszych – informuje Antoni Czyżyk, Dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. – Co ważne, każdego roku wychodzimy z inicjatywami poza mury naszej instytucji, poza granice naszego miasta.

Efekty? Już w najbliższy piątek (5 lipca) o godz. 10.00 w Sali Kameralnej Kina Światowid odbędzie się premiera krótkiego filmu o Elblągu, natomiast o godz. 14:00 w Świetlicy Wiejskiej w Żurawcu zobaczyć będzie można spektakl, jaki powstał na wakacyjnych warsztatach literacko-teatralnych.

– Uczestnicy zajęć oprócz dobrej zabawy, wkładają wiele serca i pracy w przygotowanie końcowego dzieła – mówi Antoni Czyżyk. – Dlatego warto docenić ich starania i przyjść zapoznać się z efektami ich pracy.

Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

Projekt pn. „Historie małych ojczyzn” dofinansowano z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,realizowany przez CSE „Światowid” w Elblągu i Studio Miniatur Filmowych w Warszawie.

Projekt pn. „Witajcie w szkolnej bajce!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.