Wakacji nadszedł czas. FOTORELACJA

Uczniowie w całej Polsce rozpoczęli wakacje – w tym roku nie w piątek, a wyjątkowo w środę. W szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek i rozpoczął się czas odpoczynku. Rok szkolny zakończyli też nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 w Elblągu.

Odświętny ubiór, kwiatek w ręku i lekka trema, towarzyszyły uczniom tuż przed rozpoczęciem uroczystości. Najwięcej było jednak radości, bo oto nadchodzi czas upragionych wakacji.

– To był wyjątkowy rok z wielu powodów. Po pierwsze z powodu egzaminów; po raz ostatni egzamin gimnazjalny i po raz pierwszy dla uczniów ósmych klas szkoły podstawowej. Przeżyliśmy też strajk. To był trudny rok dla dzieci, dla kadry, dla rady pedagogicznej, ale cieszymy się, że już dobiega końca – mówi Anna Śledzińska, dyrektor SP nr 25 im. Janusza Kusocińskiego w Elblągu. – Jest to dobry moment na podsumowania i na to, by powiedzieć, że w naszej szkole mamy cudowną kadrę. Co drugie dziecko w naszej szkole otrzymało dziś świadectwo z wyróżnieniem, co znaczy, że nasza kadra dba o wszechstronny rozwój wszystkich uczniów.

Tuż po odśpiewaniu hymnu głos zabrała dyrektor placówki. Później przyszedł już czas na wręczanie świadectw i nagród. Krótki występ artystyczny w tematyce wakacji zaprezentowały dzieci. W szkole przy ul. Wyżynnej 3 mieści się także gimnazjum. Wczoraj po raz ostatni świadectwa ukończenia szkoły otrzymali gimnazjaliści.

– Żałuję, że to już koniec istnienia gimnazjów. 20 lat doświadczeń sprawiło, że nauczyliśmy się siebie nawzajem, dzieci uczyły się bardzo dobrze. Coś jednak się kończy i coś zaczyna. Przed nami nowe wyzwania i nowe doświadczenia. Wracamy do starych rozwiązań, ale wracamy z tym na nowo. Zobaczymy jak to się ułoży. Mam nadzieję, że rodzice i uczniowie wyniosą z tego jak najlepsze doświadczenia. Dla nas ośmioletnia szkoła podstawowa, to nie jest nic zaskakującego. Jest chyba taka tęsknota za tym co było. Wielu rodziców naszych uczniów kończyło przecież 8-letnią szkołę podstawową – zaznacza dyrektor Anna Śledzińska.

Uniów opuszczających salę gimnastyczą żegnał znany utwór zespołu Elektryczne Gitary „To już jest koniec”.

– Dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że ta szkoła jest taka wyjątkowa. Nauczycielom, uczniom i rodzicom. Jeśli dziecko jest zadowolone, to szkoła staje się taką placówką, do której inne dzieci też przychodzą – mówi Anna Śledzińska. – Chciałabym podziękować wszystkim moim uczniom za działania, które podejmowali. Zarówno wśród uczniów gimnazjum, jak i szkoły podstawowej, mamy cudowne dzieci, mamy też laureatkę ogólnopolskiego konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Wolontariat jest naszą mocną stroną. Wszystkim uczniom życzę wspaniałych, pełnych ciepła wakacji, by choć przez chwilę, zapomnieli o trudach z którymi zmagali się przez cały rok szkolny.

Miniony rok szkolny był dla placówki wyjątkowy także z jeszcze jednego powodu. Kilka miesięcy temu w SP nr 25 obchodzono bowiem jubileusz 20-lecia istnienia integracji.

Jeśli chcesz obejrzeć fotorelację z wydarzenia kliknij w zdjęcie główne.