Wakacje i zielone chochoły

Wakacje i zielone chochoły

Słuchacze Uniwersytetu III Wieku zakończyli kolejny, pracowity rok akademicki. Teraz już mają wprawdzie wakacyjną labę, ale chętni będą mogli uczestniczyć w plenerowych zajęciach gimnastycznych.

– Na podsumowanie roku wyjechaliśmy odpocząć nad Bałtyk, gościł nas Ośrodek „Natura” w Stegnie – mówi Iwona Orężak, kierownik Uniwersytetu III Wieku. Uczestnicy dobrze się bawili. Były spacery po okolicy oraz przechadzki brzegiem morza. Zażywano kąpieli – oczywiście  słonecznych, ponieważ o tej porze roku nasz Bałtyk jest jeszcze morzem „ciepłym inaczej”. Była biesiada, połączona ze śpiewem i tańcami wokół ogniska oraz wypad do baru „U rybaka” na flądrę – palce lizać. Zwiedzano też zabytkowy kościół w Stegnie.
   Okazało się również, że panie z warsztatów rękodzieła nie mogą zbyt długo wytrzymać bez jakichś robótek. Wykorzystały więc leżącą na terenie ośrodka świeżo skoszoną trawę, z których wykonały zielone chochoły i  podarowały je na pamiątkę gospodarzom obiektu.
   – Czas nad morzem spędziliśmy miło, relaksowo i twórczo – podsumowuje Iwona Orężak.
harmonogram na lipiec
W przerwie wakacyjnej Uniwersytet III Wieku zaprasza swoich słuchaczy do udziału w dwugodzinnej gimnastyce plenerowej.
Zajęcia będą się odbywały w soboty: 02. i 09. lipca. Spotkania przy Muszli Koncertowej w parku Bażantarnia o godz. 10.00.
Zajęcia poprowadzi instruktor Izabela Kowalina.

Na zdjęciu ostatni wykład w tym roku akademickim.
  RM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 461