W Poznaniu seniorzy szyją maseczki dla seniorów

W Poznaniu seniorzy szyją maseczki dla seniorów
Fot. Pixabay

W Poznaniu ruszyła akcja szycia maseczek dla seniorów „Maseczki Seniorro” – tworzą je seniorzy, którzy potrafią szyć na maszynie. Miasto zachęca starszych mieszkańców do włączenia się do przedsięwzięcia i pomocy innym w czasie epidemii koronawirusa.

Organizatorzy akcji zapewniają, że chętni do szycia maseczek otrzymają specjalnie przygotowane pakiety materiałów. Cały czas będą mogli też liczyć na wsparcie: pomocnicze wykroje i instruktaże.

Udział w akcji może wziąć każdy senior – niekoniecznie z umiejętnościami krawieckimi. Potrzebni są właściciele i użytkownicy maszyn do szycia, ale także kurierzy, którzy mogliby dostarczać pakiety do szycia oraz gotowe maseczki.

Jak zapewniono, cała akcja jest bezpieczna dla twórców, dystrybutorów i obdarowanych: materiały i gotowe maseczki będą przechodzić kwarantannę. Wolontariusze zostaną zabezpieczeni w przyłbice, zachowane będzie też dystansowanie społeczne.

W przedsięwzięcie, poza Miastem Poznań, włączyły się fundacje i organizacje pozarządowe. Informacje na temat akcji i sposobów uczestnictwa można znaleźć na stronie internetowej miasta oraz w mediach społecznościowych.

Rafał Pogrzebny (PAP)
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email