W poszukiwaniu szkoły i pracy

W poszukiwaniu szkoły i pracy
Fot. Adminstrator

Ponad siedemdziesięciu wystawców a wśród nich m.in. pracodawcy, agencje zatrudnienia, organizacje pozarządowe, służby mundurowe, szkoły ponadgimnazjalne oraz szkoły wyższe brały dziś (2 kwietnia) udział w Targach Pracy i Edukacji, które odbywały się w naszym mieście.

Uczestnikami targów – w zdecydowanej większości, była młodzież, która szukała dla siebie dalszej drogi edukacyjnej w szkołach ponadgimnazjalnych. Przychodziły całe grupy, by wspólnie zapoznać się z ofertami szkół, które ich interesują.

– Po zakończeniu edukacji, chciałbym mieć jakiś fach w ręku, więc interesują mnie w dużej mierze technika. Chciałbym się kształcić w kierunku elektroniki lub mechatroniki – mówił w rozmowie z nami Paweł, który przyszedł na targi z kolegami z klasy.

W wydarzeniu brały udział też osoby poszukujące pracy, te miały do dyspozycji stoiska zarówno agencji pracy, firm lokalnych i regionalnych jak również służb mundurowych. Jednym z takich stoisk mundurówki było te zajmowane przez policję. Jak informują policjanci, ich stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodych osób odwiedzających targi. Policjanci z Elbląga zapraszali do wstąpienia w swoje szeregi.

– Aktualnie wolnych jest 13 etatów policyjnych – dla tych, którzy posiadają predyspozycję i chcą nieść pomoc innym – mówi Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.
Po każdych targach współorganizator Powiatowy Urząd Pracy wysyła ankiety do pracodawców, tózy biorą w nich udział, by mogli się wypowiedzieć na ich temat. I jak informuje dyrekcja PUP, ieszą się one nadal dużą popularnością i jest na nie zapotrzebowanie na rynku.

Kliknij zdjęcie poniżej i zobacz fotorelację z wydarzenia.

Print Friendly, PDF & Email