W-M: Stomatolog i uczestnik dyskoteki zakażeni koronawirusem

W-M: Stomatolog i uczestnik dyskoteki zakażeni koronawirusem
Fot. Pixabay

Wśród osób z woj. warmińsko-mazurskiego, u których we wtorek potwierdzono zakażenie koronawirusem, jest lekarz stomatolog z Giżycka, co spowodowało konieczność skierowania na kwarantannę ok. 70 osób. Inna zakażona osoba uczestniczyła w dyskotece na Mazowszu.

We wtorek w woj. warmińsko-mazurskim potwierdzono 5 nowych zakażeń koronawirusem. Wśród tych osób jest lekarz stomatolog z Giżycka.

– Ta osoba źle się czuła, więc nie przyjmowała pacjentów, ale i tak ok. 70 osób będzie musiało przejść kwarantannę – poinformował PAP wojewódzki inspektor sanitarny w Olsztynie Janusz Dzisko. Dodał, że drugą osobą zakażoną w tym mieście jest pacjent stacji dializ, ale ustalenia epidemiczne pozwalają stwierdzić, że nie miał on wielu kontaktów z innymi ludźmi.

Wśród osób z potwierdzonym we wtorek zakażeniem jest też uczestnik dyskoteki w woj. mazowieckim.

– Innych uczestników zabawy będzie ustalał sanepid z Mazowsza – powiedział Dzisko. Przyznał, że dyskoteki jako takie nie działają, jednak wiele lokali urządza urodziny klubu czy rocznice działalności i pod tym pretekstem organizuje zabawy.

We wtorek w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie testowani są pracownicy placówki, bo w ostatnich dniach potwierdzono zakażenie koronawirusem u pracownicy tej uczelni.

Woj. warmińsko-mazurskie plasuje się w kraju w gronie regionów o najniższym poziomie potwierdzonych zakażeń. Dotąd stwierdzono 343 przypadki COVID-19.

Joanna Kiewisz-Wojciechowska
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email