W. Kraska: 116 osób już wyzdrowiało

W. Kraska: 116 osób już wyzdrowiało

Waldemar Kraska poinformował dziś, że pacjenci, którzy mają niewielkie objawy lub chorobę COVID-19 przechodzą bezobjawowo będą odsyłani do tzw. izolatorów. Wiceminister zdrowia przekazał też dziś dobrą informację. Jak dotąd 116 osób pokonało koronawirusa.

– W ten weekend przed praktycznie wszystkimi szpitalami w Polsce straż pożarna rozstawi namioty, które będą służyły do wykonywania triażu, czyli do wstępnej segregacji pacjentów, umożliwiającej wyłapywanie pacjentów z łagodnymi objawami, aby ci pacjenci nie trafiali do szpitali, a do izolatoriów – mówił dziś podczas spotkania z dziennikarzami wiceminister zdrowia.

Waldemar Kraska podał też dziś bardzo dobrą informację. – 116 osób już wyzdrowiało. Myślę, że ta liczba z dnia na dzień będzie rosła. Jak widzimy z zakażeniem koronawirusem można walczyć, można się wyleczyć, ale wszyscy razem musimy nad tym pracować – mówił dziś wiceszef resortu zdrowia.

Zaapelował jednocześnie, by mimo ładnej pogody, która na te najbliższe dni jest zapowiadana, pozostać w domach i przestrzegać wprowadzonych obostrzeń. – Tylko nasze wspólne poddanie się tym restrykcjom może doprowadzić do tego, że ta epidemia będzie krótsza, a skutki będą zdecydowanie łagodniejsze – zaznaczył Kraska.

Fot. Pixabay