W Hiszpanii ponad 11 tys. nowych zakażeń i 239 zgonów na COVID-19

W Hiszpanii ponad 11 tys. nowych zakażeń i 239 zgonów na COVID-19
Fot. Pixabay

Hiszpańskie służby sanitarne potwierdziły w środę najwyższy dotąd w drugiej połowie roku dobowy wzrost liczby zgonów na COVID-19 – od wtorku do środy w kraju zmarło 239 osób. Wykryto też 11 193 nowe zakażenia. W Portugalii potwierdzono trzy nowe ofiary śmiertelne COVID-19.

Jak podało w środowym komunikacie hiszpańskie ministerstwo zdrowia, pomiędzy wtorkiem a środą liczba nowych zgonów wskutek infekcji koronawirusem zwiększyła się do 30 243.

Rekordową liczbę 46 zgonów odnotowały podczas ostatniej doby służby sanitarne Kraju Basków, na północy Hiszpanii. Innym regionem o dużej liczbie ofiar śmiertelnych była aglomeracja Madrytu, gdzie potwierdzono w ostatnich 24 godzinach 27 zgonów.

Podczas środowej konferencji prasowej w Madrycie minister zdrowia Salvador Illa powiedział, że wspólnota autonomiczna Madrytu jest regionem o „bardzo niepokojącym rozwoju sytuacji epidemicznej”.

Z szacunków jego resortu wynika, że w ciągu ostatniej doby liczba zakażeń wzrosła drastycznie w całym kraju – o 11 193 przypadki. Do środy wieczór w Hiszpanii potwierdzono łącznie 614 360 zakażeń koronawirusem.

Odmienna sytuacja panuje w Portugalii, gdzie podczas ostatnich 24 godzin zanotowano jedynie trzy zgony po infekcji koronawirusem. Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju szacowana jest na 1878.

Pomiędzy wtorkiem a środą portugalskie służby medyczne potwierdziły wzrost liczby zakażenia koronawirusem o 605, do 65 626. Ponad 81 proc. potwierdzonych w ciągu minionej doby infekcji wystąpiło w aglomeracji Lizbony oraz w północnych dystryktach kraju.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)
Print Friendly, PDF & Email