W Hiszpanii minionej doby przybyło 7750 chorych na COVID-19. W Portugalii – 325

W Hiszpanii minionej doby przybyło 7750 chorych na COVID-19. W Portugalii – 325
Fot. Pixabay

W ciągu ostatniej doby służby sanitarne Hiszpanii potwierdziły 7750 nowych przypadków zachorowania na COVID-19 – ogłosiło w czwartek ministerstwo zdrowia tego kraju. W Portugalii odnotowano 325 kolejnych zakażeń SARS-CoV-2.

Jak poinformował podczas konferencji prasowej w Madrycie główny epidemiolog Hiszpanii Fernando Simon, w sumie potwierdzono już 337 334 przypadki zakażenia koronawirusem.

– Notujemy bardzo wysoki, przekraczający 50 proc., poziom nowych przypadków choroby, która przebiega w sposób bezobjawowy – wyjaśnił Simon. Potwierdził, że pomiędzy środą a czwartkiem zanotowano w całym kraju 26 zgonów wśród pacjentów cierpiących na COVID-19.

W czwartek kilka szpitali z regionów Madrytu, Estremadury, Aragonii oraz Katalonii potwierdziło, że liczba zgłaszających się do nich osób z objawami infekcji koronawirusem jest zbliżona do sytuacji z marca, kiedy w Hiszpanii pojawiła się pierwsza fala epidemii.

Tymczasem w Portugalii podczas ostatniej doby zanotowano sześć zgonów spowodowanych infekcją koronawirusem. Resort zdrowia tego kraju oszacował łączną liczbę ofiar śmiertelnych COVID-19 na 1770, wskazując, że nowe zgony miały miejsce na północy kraju oraz w aglomeracji stołecznej.

W czwartkowym komunikacie ministerstwo zdrowia Portugalii ogłosiło, że od środy liczba nowych infekcji SARS-CoV-2 wzrosła o 325 przypadków. W sumie dotychczas zanotowano 53 548 zakażeń koronawirusem.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email