W grudniu nie musi być zimno – chodź na koncert

W grudniu nie musi być zimno – chodź na koncert

Piękne połączenie folkowej melodii, jazzowej fantazji i kunsztu wykonawczego ze świetną, koncertową energią. Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza gorąco na muzyczne spotkanie w czwartek 12 grudnia z nominowaną do nagrody Fryderyka grupą Chłopcy Kontra Basia.

Chłopcy Kontra Basia to ceniony w Polsce i za granicą zespół dokonujący niezwykłych muzycznych fuzji z pogranicza jazzu i folku. Chłopcy kontra Basia wykonują autorską muzykę powstałą z inspiracji dawnymi tekstami, pieśniami, muzyką świata.

W 2013 r. światło dzienne ujrzał ich debiut fonograficzny płyta “Oj tak!”, wydana przez Art2 oraz brytyjskie wydawnictwo World Music Network, wprowadzając w tym samym zespół na światową scenę world music.

W 2015 grupa wydała drugi krążek „O”. Obydwie płyty zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i krytykę oraz nominowane do nagrody muzycznej „Fryderyk”.

Teksty liderki – Basi Derlak nawiązują do dawnych baśni, legend czy apokryfów, muzyka zaś do oberkowego frazowania czy melodyjności dawnych pieśni tradycyjnych. Grupa ChKB lubuje się w snuciu opowieści na bazie ludowych motywów, stylizowaniu i ubieraniu swoich kompozycji we współczesne brzmienie. Obecnie Chłopcy kontra Basia przygotowują nowy album oparty o legendy miejskie oraz publikację dla dzieci.

Koncert odbędzie się w Galerii EL – Galerii Laboratorium 12 grudnia o godzinie 19:00. Bilety w cenie 30 zł przed i 40 zł w dniu koncertu. Zakupić je można również elektronicznie TUTAJ w cenie 33 złotych.