W Grójcu zabrakło szczepionek na podanie II dawki. ARM: Dostawa w środę

W Grójcu zabrakło szczepionek na podanie II dawki. ARM: Dostawa w środę
Fot. Pixabay

W Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu (Mazowieckie) zabrakło szczepionek przeciwko COVID-19. We wtorek nie otrzymały jej osoby, które powinny dostać II dawkę. Agencja Rezerw Materiałowych zapewniła, że szczepionki dotrą do Grójca w środę.

Historię położnej z Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu nagłośnił we wtorek portal polsatnews.pl. Podał, że kobieta miała we wtorek otrzymać drugą dawkę szczepionki. Okazało się jednak, że we wtorek szczepionek w szpitalu nie było, bo Agencja Rezerw Materiałowych zmieniła terminy dostaw.

Informację o przesunięciu zaplanowanych terminów podania II dawek potwierdziło Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu. Krzysztof Bielak z Agencji Rezerw Materiałowych poinformował PAP, że początkowo szpital zamówił dostawę na czwartek, ale po konsultacjach uzgodniono, że szczepionki trafią do Grójca w środę.

W pierwszej kolejności będzie podawana II dawka, a w miarę możliwości wykonywane będą także pierwszorazowe szczepienie osób z grupy zero i pensjonariuszy i personelu domów pomocy społecznej.

Bielak wyjaśnił, że problemy z dostawami szczepionek pojawiły się w związku ze zmianą przez producenta harmonogramu dostaw. Agencja Rezerw Materiałowych otrzymała z tego powodu jedynie połowę zadeklarowanego przydziału.

– Musieliśmy w ciągu weekendu przeorganizować ponad tysiąc dostaw. 700 dostaw zrealizowano w poniedziałek, 300 – we wtorek – zaznaczył Bielak. (PAP)

Ilona Pecka
Print Friendly, PDF & Email