W co wierzą Polacy? – spotkanie z Tomaszem Kwaśniewskim

W co wierzą Polacy? – spotkanie z Tomaszem Kwaśniewskim
Fot. Adminstrator

We wtorek, 24 września, o godz. 18.00 zapraszamy do sali kinowej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z Tomaszem Kwaśniewskim autorem książki „W co wierzą Polacy?” Nie będzie to jednak spotkanie o wierze w aspekcie religijnym. Wstęp wolny.

Tomasz Kwaśniewski – dziennikarz prasowy i radiowy. Laureat nagród: Grand Press, Nagrody im. Barbary Łopieńskiej, Nagrody im. Teresy Torańskiej oraz Amnesty International. Reporter „Dużego Formatu”. Autor książek,m.in.: „Dziennik ciężarowca”, „Dziennik taty”, „W co wierzą Polacy? Śledztwo w sprawie wróżek, jasnowidzów, szeptuch…”, współautor książki „Czasem czuły, czasem barbarzyńca”.

Książka „W co wierzą Polacy? Śledztwo w sprawie wróżek, jasnowidzów, szeptuch…” to cała prawda o polskim rynku usług magicznych

Co siódmy Polak odwiedził wróżkę, ponad połowa czyta horoskopy, a jeden na sześciu jest przywiązany do magicznego amuletu. W internecie z łatwością możemy znaleźć oferty magicznych rytuałów: zapewniających rzucenie palenia, wypędzanie złych duchów z mieszkania, a nawet rzucenia klątwy. Tomasz Kwaśniewski, nagradzany reporter, w tej książce po raz pierwszy ujawnia ukryte wierzenia Polaków. Sprawdza, jak to możliwe, że w XXI wieku w nowoczesnym kraju nad Wisłą ludzie wciąż korzystają z usług wróżek i jasnowidzów, leczą się u guślarek i szeptuch, piją miłosne napary i zaczarowaną wodę? Dlaczego tak wiele osób szuka pomocy u egzorcystów?

By to zrozumieć, autor ruszył śladem osób zajmujących się magią, był w ich gabinetach i domach. Zadał pytania, które większość ludzi bałaby się zadać. Poddał się rytuałom magicznym, uczestniczył w sabatach i poszukiwaniach duchów, rzucił też klątwę na znanego w Polsce profesora./ z opisu wydawcy

Rozmowę poprowadzi Jacek Nowiński.

Print Friendly, PDF & Email