W ciągu kilku dni będzie można składać wnioski o wsparcie z Tarczy Finansowej PFR

W ciągu kilku dni będzie można składać wnioski o wsparcie z Tarczy Finansowej PFR
Fot. pixabay.com

W ciągu kilku dni m.in. 17 banków i większość banków spółdzielczych zacznie przyjmować wnioski od małych i średnich przedsiębiorstw ws. subwencji w ramach Tarczy Finansowej PFR – poinformował we wtorek Polski Fundusz Rozwoju. Program o wartości 100 mld zł skierowany jest do ok. 670 tys. polskich przedsiębiorstw.

PFR przypomniał, że w poniedziałek program uzyskał notyfikację Komisji Europejskiej, co było ostatnim wymaganym krokiem do jego uruchomienia. – Po technicznym wdrożeniu ostatnich zaleceń Komisji Europejskiej przyjmowanie wniosków rozpocznie się w ciągu kolejnych kilku dni – dodano.

Jak poinformowano, do mikro, małych i średnich podmiotów trafi 75 mld zł. Dodano, że dzięki współpracy banków, PFR, Krajowej Izby Rozliczeniowej i instytucji finansowych w krótkim czasie powstał system, „który pozwoli uzyskać firmom konkretną pomoc finansową na podstawie formularza wypełnianego poprzez bankowość elektroniczną”.

„17 banków komercyjnych oraz większość banków spółdzielczych wdrożyło system, który pozwoli na przyjmowanie wniosków od mikro, małych i średnich firm zatrudniających od 1 do 249 pracowników o udzielenie subwencji w ramach Tarczy Finansowej PFR. Nowy program pomocowy o łącznej wartości 100 mld zł, finansowany przez Polski Fundusz Rozwoju, skierowany jest do ok. 670 tys. polskich przedsiębiorstw, które ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa” – podał PFR. (PAP)

Ewa Wesołowska (PAP)
Źródło: PAP
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email