Uwaga na oszustów podszywających się pod Energę

Uwaga na oszustów podszywających się pod Energę

Grupa Energa informuje, że nieznani sprawcy podszywają się pod spółki Energa SA i Energa Operator. Oszuści wysyłają e-maile z wezwaniami do zapłaty zaległości i z potencjalnie niebezpieczną zawartością.

Jak ustalono, e-maile z adresu admin@maxiorrr.com zawierają nieprawdziwe informacje o „zaległych zobowiązaniach za dostawę energii” na niewielkie kwoty i wezwanie do ich uregulowania poprzez dołączony link.

„Ostrzegamy, że odnośnik może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia, na którym zostanie otwarty, lub kradzieży wrażliwych danych użytkownika, np. danych logowania do konta bankowego. W związku z tym uczulamy, aby nigdy nie korzystać z linków bądź jakichkolwiek załączników dołączonych do wiadomości, które budzić mogą jakiekolwiek wątpliwości” – czytamy w komunikacie wystosowanym do mediów przez Biuro Prasowe Grupy Energa.

Energa Operator przypomina jednocześnie, że wysyła e-maile z wezwaniami do uregulowania zadłużeń. Z tego względu zanim wykonamy przelew, należy dokładnie sprawdzić nagłówek wiadomości i jej nadawcę.

W razie wątpliwości warto skontaktować się z odpowiednimi infoliniami tj. 555 555 555 lub 801-404-404.