USA: Sześć osób przygotowujących wiec Trumpa w Tulsie z pozytywnym wynikiem na Covid-19

USA: Sześć osób przygotowujących wiec Trumpa w Tulsie z pozytywnym wynikiem na Covid-19

Sześć osób z zespołu przygotowującego wiec wyborczy Donalda Trumpa w Tulsie w stanie Oklahoma miało pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa – potwierdził w sobotę Tim Murtaugh, dyrektor ds. komunikacji sztabu wyborczego prezydenta.

– Wszystkie te osoby brały udział w początkowej fazie przygotowań wiecu w Tulsie i obecnie przebywają na kwarantannie – poinformował Murtaugh. Zapewnił, że żadna z tych osób, ani nikt, kto miał z nimi jakikolwiek kontakt, nie weźmie udziału w spotkaniu z prezydentem.

W wiecu wyborczym Donalda Trumpa w Tulsie, pierwszym od czasu zawieszenia kampanii w połowie marca z powodu pandemii, ma uczestniczyć w sobotę wieczorem czasu lokalnego około 20 tysięcy osób. Stan Oklahoma uważany jest za bastion Partii Republikańskiej.

W ostatnich dniach w Tulsie stwierdzono wzrost liczby zakażeń koronawirusem do najwyższego od początku epidemii poziomu.

Organizatorzy wiecu zapewniają, że jego uczestnikom będą wydawane maseczki ochronne i środki dezynfekujące, mierzona będzie im także temperatura. Media zwracają uwagę, że przy oczekiwanej tak dużej frekwencji trudno będzie utrzymać bezpieczny dystans między uczestnikami wiecu.

Fot. Pixabay