Uratował życie choremu na epilepsję

Uratował życie choremu na epilepsję

Patryk Margiewicz, 19-letni gorzowianin, uczeń I LO w Gorzowie uratował kierowcę i zapobiegł katastrofie. W minioną środę gościł u prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego Jacka Wójcickiego.

Patryk idąc do szkoły od ronda Piłsudskiego, w stronę ronda Wyszyńskiego zauważył, że kierowca śmieciarki ma atak epilepsji i przestał panować nad pojazdem. Wskoczył do auta i zatrzymał je, a potem udzielił kierowcy pierwszej pomocy.

Na wizytę u prezydenta Wójcickiego Patryk przyszedł w towarzystwie mamy Moniki i dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego Mariusza Biniewskiego.

– To zaszczyt, gościć dzisiaj Patryka, gorzowskiego bohatera, który uratował kierowcę śmieciarki, ale być może, zapobiegł znacznie większemu nieszczęściu, które mogło się zdarzyć, gdyby ciężki samochód z nieprzytomnym kierowcą, wjechał na rondo – mówił podczas spotkania Jacek Wójcicki. – Jesteśmy dumni z zachowania Patryka z jego postawy, z jego refleksu – dodał prezydent Gorzowa.

– Postawa Patryka jest promowana w naszej szkole, stał się naszym szkolnym bohaterem – zaznaczył Mariusz Biniewski, dyrektor I LO w Gorzowie. – Informacja dotarła do całej naszej społeczności, jest on teraz wzorem dla koleżanek i kolegów – dodał.

Dumna ze swojego syna jest również Monika Margiewicz, mama Patryka, która na początku nie mogła uwierzyć, że syn, idąc do szkoły, zachował się tak odważnie.

Prezydent wręczył Patrykowi list gratulacyjny i strażacki zestaw ratowniczy.

Wiesław Ciepiela
Fot. Łukasz Kulczyński / Urząd Miasta Gorzowa Wlkp.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.