Ukraina: Prawie 3 tys. kolejnych zakażeń koronawirusem. 41 osób zmarło

Ukraina: Prawie 3 tys. kolejnych zakażeń koronawirusem. 41 osób zmarło
Fot. Pixabay

Na Ukrainie w sobotę potwierdzono 2966 zakażeń koronawirusem, 41 chorych zmarło, a 758 wyzdrowiało – podał w niedzielę ukraiński minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow. 548 osób hospitalizowano.

W kraju przeprowadzono tego dnia ok. 32 tys. testów, a najwięcej nowych zakażeń odnotowano w obwodzie charkowskim – 424.

Ogółem od początku epidemii zakażenie koronawirusem potwierdzono na Ukrainie u 175 678 osób, zmarło 3557 chorych, a wyzdrowiało 77 512 pacjentów. W kraju jest 94 609 aktywnych przypadków SARS-CoV-2.

Do 31 października będzie trwać tzw. kwarantanna adaptacyjna, czyli dostosowywanie restrykcji i wytycznych sanitarnych do skali epidemii w danym regionie. Do 28 września będzie obowiązywać tymczasowy zakaz wjazdu dla obcokrajowców (poza pewnymi wyjątkami).

Jak zaznacza ministerstwo ochrony zdrowia, niedostępne są dane o zakażeniach koronawirusem na zaanektowanym przez Rosję Krymie, w Sewastopolu oraz na kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów terenach obwodów donieckiego i ługańskiego.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)
Print Friendly, PDF & Email