Udana inauguracja Amp Futbol Ekstraklasy

Fot. Bartłomiej Budny
Fot. Bartłomiej Budny / Amp Futbol Polska

Kuloodporni Bielsko-Biała zostali pierwszym liderem rozgrywek nowego sezonu Amp Futbol Ekstraklasy. W Płońsku, mimo bardzo silnej obsady, Bielszczanie wygrali wszystkie mecze bez straty gola i zwyciężyli w turnieju inaugurującym tegoroczne zmagania.

Wicemistrzowie Polski z ubiegłego roku 27 i 28 kwietnia w Płońsku nie mieli sobie równych. Mecz po meczu rozbijali kolejnych rywali, a prawdziwym popisem było ich spotkanie z obrońcami tytułu najlepszego zespołu w kraju – Legią Warszawa. Bielszczanie zwyciężyli aż 4:0, co musiało być szczególnie satysfakcjonujące dla Dawida Dobkowskiego, który w przerwie między sezonami trafił z Legii do Kuloodpornych. Oprócz niego w bielskim zespole brylowali inni reprezentanci Polski: Tomasz Miś i Bartosz Łastowski.

Drugie miejsce w pierwszych zawodach sezonu zajęła Husaria Kraków i udowodniła, że dysponuje mocnym składem. Tyle samo punktów uzbierała sklasyfikowana na trzecim miejscu Legia Warszawa, dla której był to test przed turniejem Ligi Mistrzów w Tbilisi. Z dobrej strony w barwach „Wojskowych” zaprezentował się wracający do gry po rocznej przerwie Mateusz Kabała. Czwarte miejsce przypadło GKS-owi Góra, gospodarzom zawodów.

Bez punktów pierwszy turniej zakończyli debiutanci – Miedziowi Polkowice, którzy mieli jednak znakomicie dysponowanego bramkarza: Huberta Mularczyka wybranego najlepszym golkiperem zawodów. Polkowiczanie to nowy zespół w lidze i choć przegrał wszystkie mecze, to nie należy go skreślać. Kuloodporni w premierowym sezonie (2016) zdobyli tylko 11 punktów w 20 meczach, a dziś są czołową drużyną w kraju, która wygrywa turnieje. Być może podobnie będzie z Miedziowymi?

– Inauguracja piątego sezonu Amp Futbol Ekstraklasy udowodniła, że zmierzamy w dobrą stronę – podkreśla Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska. – Wielkie gratulacje wszystkich uczestników, a zwłaszcza dla Kuloodpornych, którzy w tak silnie obsadzonym turnieju nie tylko wygrali wszystkie mecze, ale nawet nie stracili gola. Jeszcze większe brawa dla zawodników i działaczy beniaminka – Miedziowych Polkowice. Stworzyli klub od zera i od razu dołączyli do rozgrywek – podkreślał Widłak.
Zawody w Płońsku stały na wysokim poziomie sportowym, ale również organizacyjnym. Amp Futbol Ekstraklasa na trybuny przyciąga coraz więcej osób, wśród których spore zainteresowanie wzbudziła Legia Warszawa. Mistrzowie Polski 25-26 maja zagrają w Tbilisi w pierwszej edycji Ligi Mistrzów.

– Wierzę, że Legia pokaże tam, jak silna jest nasza ampfutbolowa liga – dodaje Widłak.

Amp Futbol Ekstraklasa – I Turniej sezonu 2019

GKS Góra v Legia Warszawa 1:4 (1:2)

Kuloodporni Bielsko-Biała v Husaria Kraków 2:0 (0:0)

Miedziowi Polkowice v Legia Warszawa 0:6 (0:4)

GKS Góra v Husaria Kraków 2:5 (0:3)

Miedziowi Polkowice v Kuloodporni Bielsko-Biała 0:7 (0:5)

Husaria Kraków v Legia Warszawa 0:0

GKS Góra v Miedziowi Polkowice 6:0 (3:0)

Legia Warszawa v Kuloodporni Bielsko-Biała 0:4 (0:1)

Miedziowi Polkowice v Husaria Kraków 0:8 (0:5)

GKS Góra v Kuloodporni Bielsko-Biała 0:5 (0:1)

Tabela Amp Futbol Ekstraklasy 2019:

1. Kuloodporni Bielsko-Biała, 12 pkt

2. Husaria Kraków, 7 pkt.

3. Legia Amp Futbol, 7 pkt.

4. AMP GKS GÓRA, 3 pkt.

5. Amp Futbol Polkowice, 0 pkt.

Najlepszy Bramkarz Turnieju – Hubert Mularczyk (Miedziowi Polkowice)

Najlepszy Zawodnik Turnieju – Bartosz Łastowski (Kuloodporni Bielsko-Biała)

Król Strzelców Turnieju – Bartosz Łastowski (Kuloodporni Bielsko-Biała)

TERMINY TURNIEJÓW W SEZONIE 2019:

PŁOŃSK 27-28 kwietnia 2019 – GKS Góra

BIAŁKA TATRZAŃSKA 15-16 czerwca 2019 – Husaria Kraków

POLKOWICE 24-25 sierpnia 2019 – Miedziowi Polkowice

WARSZAWA 21-22 września 2019 – Legia Warszawa

BIELSKO-BIAŁA 12-13 października 2019 – Kuloodporni Bielsko-Biała

Organizator rozgrywek Amp Futbol Polska

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

Fot. Bartłomiej Budny

Print Friendly, PDF & Email