Turystyka: Zakochaj się w Kapsztadzie

Turystyka: Zakochaj się w Kapsztadzie

Jeśli raj istnieje, z pewnością porównać go można do Kapsztadu– miasta najpiękniejszych widoków na świecie, leżącego na południowym zachodzie Afryki pomiędzy górami i dwoma oceanami.  Perełka czarnego lądu. Przyroda tego miejsca olśniewa, zwłaszcza Góra Stołowa, która w 2004 została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako jedna z najstarszych gór na Ziemi. Architektonicznie miasto jest mieszanką klasycyzmu i nowoczesnego ducha.

Rejon Kapsztadu (Republika południowej Afryki) to miejsce w którym łączą się wody Oceanu Atlantyckiego i Indyjskiego, dzięki czemu ekosystem tego miejsca zachwyca różnorodnością.  Jedyne miejsce na globie, gdzie jako sąsiedzi żyją obok siebie pingwiny i bociany. Jedną z głównych wizytówek Kapsztadu jest Góra Stołowa, która widziana z lotu ptaka przypomina nakryty obrusem stół. Ze względu na wyjątkową urodzajność gleb, produkowane sa tu jedne z najlepszych win, dlatego też winnic znaleźć można niezliczoną ilość. Oprócz skarbów natury Kapsztad to bijące serce wszelkich możliwych turystycznie atrakcji: wspinaczki, kolejki linowe, surfing, ekskluzywne butiki czy antykwariaty. Będąc w Kapsztadzie można również nacieszyć podniebienie wykwintną kuchnią, która jest w tym regionie prawdziwą fuzją smaków.

źródło: www.kapsztad.com

  oprac AK Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 13836

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.