Turystyka: Warmia i Mazury przyjazna wodniakom

Turystyka: Warmia i Mazury przyjazna wodniakom

4 atrakcje Warmii i Mazur zostały wyróżnione w konkursie „Nagroda Przyjaznego Brzegu”, którego ideą jest uhonorowanie osób fizycznych i prawnych zagospodarowujących polskie brzegi, promujących atrakcje wodniackie Polski oraz wyróżnianie najbardziej aktywnych zwracających się w stronę rzek, jezior i Bałtyku.

W tegorocznej edycji nagrodzono 14 laureatów. W kategorii „Porty i przystanie” wyróżnienie otrzymały: Przystań PTTK „Perła Krutyni” – Nowy Most – za stworzenie faktycznej perły na najbardziej popularnym w Polsce szlaku kajakowym. Zrewitalizowana stanica odmieniła szlak Krutyni oferując standard usług na bardzo wysokim poziomie oraz Eugeniusz Faryj – Ruciane Nida Dzięki uporowi i konsekwencji Eugeniusza Faryja w ciągu ponad 30 lat powstał prawdziwy port jachtowy wraz z towarzyszącą infrastrukturą, także z atrakcyjną ofertą dla nie–wodniaków.

W kategorii „Miasta i gminy” wyróżnienie otrzymały dwa miasta z województwa warmińsko–mazurskiego. Miasto Iława – za doskonałą ofertę dla turystów wodniaków oraz działania inwestycyjne i promocyjne nad brzegami Jezioraka. Z kolei miasto Mrągowo – za nową Ekomarinę i Centrum Edukacji Ekologicznej w polskiej stolicy Country&Folk.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas Targów Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda” w Warszawie, które zaplanowano na 18 marca 2017 roku.

Źródło: warmia.mazury.pl

  Oprac. AG. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15285