Turbo(AMP)kozak

Turbo(AMP)kozak

Ma za sobą 83 mecze w reprezentacyjnej koszulce. Prawdziwy król pola karnego, którego licznik strzelonych goli cały czas bije i aktualnie zatrzymał się na 80. Tym razem swoje umiejętności sprawdzi w Turbokozaku. Mowa o Bartoszu Łastowskim, reprezentancie Polski w ampfutbolu.

Na ostatnich mistrzostwach Europy Bartosz Łastowski był jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników całego turnieju. To właśnie do niego powędrował tytuł króla strzelców. Ubiegłoroczny mundial to także znakomita gra reprezentanta Polski, który również asystował i nie przestawał trafiać do siatki – nawet bezpośrednio z rzutu rożnego. Ma dopiero 22 lata, a w reprezentacyjnej koszulce występuje od 14. roku życia.

Przed Łastowskim za rok kolejna wielka impreza, tym razem mistrzostwa Europy, które odbędą się w Krakowie. Jednak wcześniej, bo już w najbliższą niedzielę, futbolowe umiejętności Łastowskiego będzie można obserwować w programie „Turbokozak”.

– Przykład Krzyśka Wrony, który trzy lata temu jako pierwszy apfutbolowiec, wystąpił w Turbokozaku, pokakazuje, że są to wspaniali ludzie i do tego niewiarygodnie uzdolnieni piłkarsko. Jeśli dodamy teraz do tego Bartka Łastowskiego, który określany jest polskim Messim, to więcej mówić nie trzeba – mówi prowadzący program Bartosz Ignacik. – Do udziału w tym odcinku zachęcałem Bartka jakieś trzy sekundy. Spodobał mu się ten pomysł. Bardzo szybko się dogadaliśmy i umówiliśmy na nagranie – dodaje.

W cotygodniowym programie emitowanym na antenie Canal+Sport zazwyczaj występują piłkarze PKO Ekstraklasy. Nie brakuje jednak odcinków, w których swoje piłkarskie umiejętności prezentują sportowcy, którzy na co dzień uprawiają inną dyscyplinę sportu. Ostatnio np. można było oglądać w akcji koszykarza, Marcina Gortata.

– Razem z naszym bramkarzem Gaborem serdecznie wszystkich zapraszamy, by w niedzielę o 21:30 odpalić odbiorniki telewizyjne i wybrać Canal+Sport. Tym bardziej że będzie to premiera Turbokozaka w nowym wydaniu. Będzie to taki program studyjny z gościem, więc bardzo dobrze się składa, że ten program zainauguruje Bartek Łastowski – zaznacza dziennikarz Canal+, Bartosz Ignacik.

Fot. @BartekIgnacik (Twitter)