Turbo(AMP)kozak Bartosz Łastowski

Turbo(AMP)kozak Bartosz Łastowski

W minioną niedzielę wyemitowany został odcinek Turbokozaka, w którym wystąpił ampfutbolista Kuloodpornych Bielsko-Biała – Bartosz Łastowski. Napastnik reprezentacji Polski w ampfutbou uzbierał 237 punktów.

– Przykład Krzyśka Wrony, który trzy lata temu jako pierwszy apfutbolowiec, wystąpił w Turbokozaku, pokakazuje, że są to wspaniali ludzie i do tego niewiarygodnie uzdolnieni piłkarsko – mówi prowadzący program Bartosz Ignacik. – Do udziału w tym odcinku zachęcałem Bartka jakieś trzy sekundy. Spodobał mu się ten pomysł. Bardzo szybko się dogadaliśmy i umówiliśmy na nagranie – dodaje dziennikarz Canal+.

– Fajna zabawa, fajne przeżycie, na pewno tego nie zapomnę i będę pewnie jeszcze przez najbliższy tydzień oglądał to na okrągło. To jest też dodatkowo fajna promocja ampfutbolu w Polsce. Mam nadzieję, że oglądało to także wielu potencjalnych nowych zawodników ampfutbolu, którzy przybędą czy to do któregoś z klubów, czy to do reprezentacji – zaznacza Bartosz Łastowski. – Najtrudniejszą z konkurencji była ta ostatnia, „główka-bark”, bo nie dość, że trzeba pracować głową i barkiem, to ważne jest jeszcze odpowiednie ustawienie kuli.

Przed Łastowskim i całą reprezentacją za rok wielkie wyzwanie. – Mistrzostwa Europy to nasz taki główny cel. Bardzo ważna impreza, do której już od dłuższego czasu się przygotowujemy. Turniej rozegrany zostanie u nas, w Krakowie, i wygranie go przed własną publicznością byłoby znakomitym podsumowaniem ośmiu lat istnienia ampfutbolu w Polsce – mówi Łastowski, który w Turbokozaku uzbierał 237 punktów, co aktualnie w klasyfikacji plasuje go na trzecim miejscu.

Ci, którzy nie widzieli ostatniego odcinka Turbokozaka, mogą go obejrzeć w serwisie YouTube. Występ Bartosza Łastowskiego od 13:00 minuty.

Źródło: YouTube (canalplus)
Fot. @BartekIgnacik (Twitter)