Trzydniowa dawka muzyki jazzowej na najwyższym poziomie

Tomasz Stańko, Adam Pierończyk, Henryk Miśkiewicz czy grupa Fumanek to tylko nieliczne sławy polskiego jazzu, które gościć będziemy w Galerii El w Elblągu od 19 do 21 lipca podczas elbląskiego festiwalu JAZZbląg. Dodatkową atrakcją będą otwarte warsztaty muzyczne „Jazz dla dzieci” oraz promujące imprezę koncerty zespołu Jazz Band Fila w Centrum Handlowym „Ogrody”, Stegnie i Krynicy Morskiej. Nie zabraknie również rodzimych akcentów. Elbląska Orkiestra Kameralna wystąpi z Kubą Badachem, laureatem Frederyka 2012 r. w kategorii Wokalista Roku, prezentując utwory Andrzeja Zauchy.

Niewiele osób w Elblągu wie, że tradycje jazzowe w naszym mieście sięgają 50 lat wstecz, a w Elblągu powstał jako jeden z pierwszych w Polsce klub jazowy. Zdobyte na przestrzeni lat doświadczenie w rocznicę 50-lecia Galerii EL organizatorzy chcieliby przekuć w zupełnie nową jakość. Festiwal JAZZbląg  miałby  skupiać tradycję i nowoczesność muzyki jazzowej. Jak tłumaczy Jarosław Denisiuk, dyrektor Galerii EL chcielibyśmy, aby JAZZbląg kojarzyło się z czymś dźwięcznym, odważnym, budzącym pozytywne skojarzenia.

– Kompletując skład gwiazd pierwszej edycji staraliśmy się, by był on zróżnicowany i atrakcyjny zarówno dla fanów tradycyjnego jazzu, jak i młodszych odbiorców, lubiących eksperymenty muzyczne, nie zapominając także o muzykach elbląskich. Życzylibyśmy sobie, aby festiwal stał się elbląską marką, tak jak chociażby organizowany przez 8 lat w Galerii El festiwal Summer of Jazz & Blues – wyjaśnia Leszek Sarnowski, Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Festiwal  organizuje Prezydent Miasta Elbląga oraz Centrum Sztuki Galeria EL. Współorganizatorami są Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki oraz Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

Program:

19 lipiec (czwartek), godz. 19.00
OMNIVORE
SPECIAL JAZZ SEXTET
FUMANEK
23:30 jam session w Krużganku Galerii EL

20 lipiec (piątek), godz. 19.00
HENRYK MIŚKIEWICZ & JANUSZ STROBEL
CONTEMPORARY NOISE SEXTET
ADAM PIEROŃCZYK & GARY THOMAS: KOMEDA – THE INNOCENT SORCERER
24:00 jam session w Krużganku Galerii EL

21 lipiec (sobota), godz. 19.00
KUBA BADACH & ELBLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA: OBECNY. TRIBUTE TO ZAUCHA
TOMASZ STAŃKO QUARTET
23:00 jam session w Krużganku Galerii EL

Imprezy towarzyszące:
7.07 sobota, godz. 12 – 14 Koncert Jazz Band Fila (C.H. Ogrody)
15.07 niedziela koncert Jazz Band Fila
Godz. 12 Krynica Morska (przy molo)
Godz. 15 Stegna (wejście główne na plażę)
18.07 środa, godz. 18 Wernisaż wystawy ”EL Jazz”(Krużganek Galeria EL)
22.07, godz. 15 jazz dla dzieci (okolice Bramy Targowej)

Ceny biletów:
30 zł – dzień pierwszy
30 zł – dzień drugi
50 zł – dzień trzeci
80 zł – karnet trzydniowy

Bilety dostępne w Centrum Sztuki Galerii EL od przyszłego tygodnia. Informacje dotyczące biletów pod numerami telefonów: 55 232 53 86, 55 625 67 80 lub mailowo: beata.b@galeria-el.pl

  AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 8226

Print Friendly, PDF & Email