Trwa strajk na kolei. Dla własnego dobra lepiej zmień dziś swoje plany podróżnicze

Trwa strajk na kolei. Dla własnego dobra lepiej zmień dziś swoje plany podróżnicze
Fot. Adminstrator

Dziś, 17 sierpnia, północy rozpoczął się dwudziestoczterogodzinny strajk kolejarzy Przewozów Regionalnych. W tym czasie na trasę nie wyjedzie żaden pociąg samorządowego przewoźnika. Oznacza to spore kłopoty z wyjazdem choćby z Elbląga w kierunku Malborka, Olsztyna, Gdyni czy na Mierzeję Wiślaną.

Po dwugodzinnym strajku ostrzegawczym, który odbył się 4 lipca, związki zawodowe nie doszły do porozumienia w sprawie podwyżki płac z Przewozami Regionalnymi, stąd w referendum kolejarze opowiedzieli się za strajkiem generalnym.

Związki zapowiadają również, że jeśli nadchodzący strajk nie przyniesie efektów, tydzień później, 24 sierpnia, będzie kolejny.

Ważnym jest jednak fakt, że strajk obejmuje jedynie kolejarzy Przewozów Regionalnych. Pozostali przewoźnicy będą kursować bez zakłóceń. Aby zminimalizować skutki strajku TLK zapowiedziało, że w tych dniach będzie honorować bilety wydane przez przewoźnika samorządowego. Na podstawie zakupionego wcześniej biletu na pociąg Regio, InterRegio, RegioEkspres pasażer będzie mógł odbyć podróż w klasie 2 pociągu Twoich Linii Kolejowych, w relacji podanej na bilecie. Współpraca nie przewiduje jednakże wyznaczania dodatkowych postojów dla pociągów uruchamianych przez PKP Intercity.

Bilety Przewozów Regionalnych będą honorowane także w pociągach Kolei Mazowieckich, Kolei Dolnośląskich i trójmiejskiej Szybkiej Kolei Miejskiej.

Zatem przez najbliższą dobę wyjazd koleją z Elbląga będzie znacznie utrudniony, gdyż zdecydowana większość połączeń z naszego miasta realizowana jest właśnie przez samorządowego przewoźnika. Samych pociągów TLK odjeżdżających w ciągu dnia z Elbląga jest tylko kilka, więc można spodziewać się dużego obłożenia tych składów, szczególnie, że strajk dotyczy całej Polski.

Najlepszym rozwiązaniem jest zatem, jeśli to możliwe przełożenie podróży na późniejszy termin. Jak zapowiada PKP, pasażerowie pociągów samorządowych, którzy zrezygnują w tym terminie z podróży, będą mogli dokonać zwrotu biletu w kasie PKP Intercity bez żadnych potrąceń.   RS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 7285

Print Friendly, PDF & Email