Toruń: Wirtualny spacer w Domu Kopernika

Toruń: Wirtualny spacer w Domu Kopernika
Fot. Michał Kunicki / torun.pl

W sobotę (26 września) Toruń zaprasza na premierowy spacer wirtualny po Domu Mikołaja Kopernika. Transmisja na żywo z miejsca narodzin słynnego astronoma zostanie przeprowadzona na stronie Muzeum Okręgowego na Facebooku.

Wydarzenie to odbywa się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2020, które w tym roku, wyjątkowo odbywają się online.

Wirtualny spacer po Domu Mikołaja Kopernika umożliwia poznanie wyjątkowego miejsca na mapie kultury bez wychodzenia z domu. Interaktywna wizyta w muzeum pozwoli uzyskać dostęp do Domu Mikołaja Kopernika niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. To ciekawy sposób na zdobycie lub poszerzenie wiedzy związanej z historią nauki i astronomii, historią miasta Torunia oraz oczywiście z postacią Mikołaja Kopernika. Zwiedzający będzie miał okazję zaznajomić się z rozkładem pomieszczeń późnośredniowiecznego domu hanzeatyckiego. Dzięki możliwości swobodnego poruszania się po obiekcie, a także wnikania w treść na poziomie jaki preferuje sam widz, odwiedziny Domu Kopernika staną się jeszcze bardziej intrygujące. Wirtualne zwiedzanie umożliwi obcowanie z zabytkowymi eksponatami ukazanymi w różnych technikach.

Ważnym elementem prezentacji jest osoba przewodnika, która towarzyszy zwiedzającym w wybranych salach muzeum. W pozostałych salach widz uzyska komentarz w formie lektora opowiadającego w tle. Prezentacja będzie miała również funkcję VR. Tryb VR będzie można uruchomić w smartfonie osoby oglądającej poprzez użycie wirtualnych gogli (posiadanych przez użytkowników). Czas zwiedzania zależy od użytkownika.

Premierowy spacer po Domu Mikołaja Kopernika zostanie zaprezentowany na żywo na stronie Muzeum Okręgowego na Facebooku 26 września br. o godz. 17:00.

Filip Tomasik / torun.pl
Źródło: UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email