Toruń: W walce z cukrzycą i otyłością

Toruń: W walce z cukrzycą i otyłością

W Toruniu odbyło się 22. Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne Diabetica Expo 2018. Wydarzenie to połączone było z Ogólnopolskim Forum Profilaktyki i Leczenia Otyłości.

Diabetica Expo to największe w Polsce wydarzenie skupiające środowisko lekarzy diabetologów i samych chorych. Goście, którzy przyjechali do Torunia, aby wziąć udział w dwudniowym sympozjum mogli wysłuchać wielu prelekcji i wykładów.

– To jedyne takie wydarzenie w Polsce, gdzie łączymy informacje przydatne dla lekarzy i dla pacjentów. W tym roku odwiedziło nas wyjątkowe grono ekspertów, którzy chcą przekazać państwu swoją wiedzę w zakresie diabetologii – mówiła podczas inauguracji sympozjum prof. Irena Ponikowska Kierownik Katedry i Kliniki Balneologii i Chorób Przemiany Materii Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

W ciągu dwóch dni trwania Sympozjum będzie można było wysłuchać ciekawych wykładów z zakresu m.in.: profilaktyki chorób sercowo–naczyniowych u chorych na cukrzycę i u otyłych, psychodietetyki w cukrzycy i otyłości, wczesnych i późnych powikłań cukrzycy – metod zapobiegania i leczenia, leczenia farmakologicznego, postępowania niefarmakologicznego – dieta, aktywność fizyczna, zmiana stylu życia.

– To sympozjum jest ewenementem w skali całego kraju. Pamiętam pierwsze edycje tej imprezy, wtedy również zainteresowanie nią było bardzo duże. Jest ono łączone z Forum Leczenia Otyłości nie bez powodu, bo ten problem często dotyka diabetyków – zaznaczył prezydent miasta, Michał Zaleski.

Źródło: torun.pl

Fot. Lech Kamiński

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18878