Toruń: Uwaga na komunikaty dla mieszkańców

Toruń: Uwaga na komunikaty dla mieszkańców
Fot. Adminstrator

Uwaga na „Komunikaty dla mieszkańców”, które pojawiają się na klatkach schodowych – to ogłoszenia prywatnej firmy, które mogą być pomylone z ogłoszeniami spółdzielni mieszkaniowych!

Miejski Rzecznik Konsumentów w Toruniu przestrzega przed ogłoszeniami pod tytułem „Komunikat dla mieszkańców” rozwieszanymi na klatkach schodowych. Treść ogłoszenia sugeruje, że w mieszkaniach przeprowadzona zostanie konserwacja stolarki okiennej oraz wymiana uszczelek. Podany jest numer tel. do kontaktu oraz informacja, że autorem ogłoszenia jest Dział monterski.

Ogłoszenie może zostać przez mieszkańców mylnie odczytane, że prace konserwatorskie wykonywane będą przez przedstawicieli spółdzielni, co sugeruje zarówno treść komunikatu jak i podpis „Dział monterski”.

Zgodnie ze stanem faktycznym jest to ogłoszenie prywatnej firmy, której nazwa brzmi „Dział Monterski”. Usługi wykonywane będą odpłatnie i nie mają nic wspólnego ze spółdzielnią mieszkaniową.

Rzecznik informuje również, że w przypadku zawarcia umowy w domu konsumenta lub za pośrednictwem telefonu, prawo przewiduje 14 dni na odstąpienie. Wystarczy przesłać do firmy na piśmie oświadczenie o odstąpieniu od umowy a umowa przestanie obowiązywać.

Źródło: Miejski Rzecznik Konsumentów w Toruniu
Print Friendly, PDF & Email