Toruń: Trwa 22. Konferencja Opieki Długoterminowej

Toruń: Trwa 22. Konferencja Opieki Długoterminowej
Fot. Adminstrator

W dniach 18-20 września 2019 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki odbywa się 22. Konferencja Opieki Długoterminowej. W Toruniu debatuje 1000 dyrektorów europejskich domów pomocy społecznej oraz profesjonalistów z zakresu opieki długoterminowej.

Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej to wydarzenie na skalę światową, które pozwala nie tylko na nawiązanie nowych kontaktów, wymianę poglądów, ale przede wszystkim jest doskonałym źródłem inspiracji do działania i szansą na integrację. Tegoroczną konferencję podzielono na pięć sesji, podczas których prelegenci poruszą temat demencji, Alzheimera i innych chorób otępiennych.

Eksperci z 31 krajów zmierzą się z pytaniami typu, co zrobić, by lepiej zrozumieć zachowanie osoby z chorobą Alzheimera lub innymi formami demencji, jak dostosować otoczenie, w jaki sposób minimalizować negatywne objawy tej choroby czy jak poprawić jakość życia chorego.

– Żył kiedyś w naszym mieście młody chłopak – nazywał się Mikołaj Kopernik. To on poruszył ziemię i wstrzymał słońce – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. – Tak samo w gospodarce potrzebni są tacy, którzy potrafią poruszać do przodu to, co ważne i wyjątkowe, ale nie robią tego tylko po to, by osiągać zysk i sukces gospodarczy, dają także z siebie ten impuls społeczny adresowany do potrzeb i oczekiwań społeczeństwa. Taką firmą są Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. To przedsiębiorstwo w skali międzynarodowej może mówić o sukcesie w każdym zakresie, także w społecznej odpowiedzialności biznesu.

Prezydent Zaleski podkreślił również dużą zasługę TZMO w organizacji takich wydarzeń, jak piłkarski turniej niepełnosprawnych Seni Cup, turniej tenisa Bella Cup, budzący zainteresowanie wśród setek tysięcy Bella Skyway Festiwal czy festiwal filmowy Tofifest.

– Kiedy ponad 20 lat temu stawialiśmy pierwsze kroki w organizacji edukacji na rzecz osób niesamodzielnych, nikt w Polsce nie mówił o społecznej odpowiedzialności biznesu. Byliśmy pionierami. Czuliśmy, że trzeba tak postępować. To było zgodne z naszymi wartościami, wrażliwością na ludzkie potrzeby i odpowiedzialnością za zmianę świata na lepsze – powiedział prezes TZMO Jarosław Józefowicz.

Konferencję organizuje Fundacja „Razem Zmieniamy Świat” z ramienia Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Podobnie jak w latach ubiegłych współorganizatorem jest Miasto Toruń, a honorowym patronem prezydent Michał Zaleski.

Źródło: torun.pl
Fot. Adam Zakrzewski / torun.pl
Print Friendly, PDF & Email