Toruń: Teatr nowych możliwości

Toruń: Teatr nowych możliwości

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu podejmuje szereg nowych inicjatyw, które sprawiają, że staje się instytucją bardziej otwartą i sprzyjającą oczekiwaniom widzów, także dla osób z niepełnosprawnością.

Przestrzeń teatralna nie istnieje bez widzów, a ci posiadają różne potrzeby. Od przyszłego miesiąca osoby z dysfunkcjami wzroku będą miały ułatwiony odbiór spektaklu „Nieskończona historia” w reżyserii Małgorzaty Warsickiej. W czasie spektaklu audiodeskrypcyjnego, lektor opowie o warstwie wizualnej dzieła (np. wyraz twarzy aktorów, mowa ciała, kostiumy), co pozwoli widzom niewidomym i słabowidzącym podążać za akcją sztuki. Pierwszy spektakl już 1 lutego.

Z myślą o zagranicznych turystach odwiedzających Toruń, teatr proponuje spektakle, do których wyświetlane będą angielskie napisy. Pierwszym z nich będą „Krzyżacy” w reżyserii Michała Kotańskiego. Inscenizację będzie można zobaczyć 6 i 7 lutego.

Fot. teatr.torun.pl

  Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17479