Toruń: Seniorzy lubią wieś?

Toruń: Seniorzy lubią wieś?

225 osób starszych w 5 powiatach województwa kujawsko–pomorskiego aktywnie spędza czas i odpoczywa na łonie natury w ramach projektu „Zielona opieka”.

– Zielona opieka to naprawdę atrakcyjna oferta zarówno dla seniorów, dla których wieś jest wręcz wymarzonym miejscem, jak i właścicieli gospodarstw, przykład dobrego, innowacyjnego rozwiązania w sferze polityki senioralnej – zaznacza marszałek województwa kujawsko–pomorskiego Piotr Całbecki.

W ramach projektu „Zielona opieka” seniorzy spędzają swój czas w `15 gospodarstwach opiekuńczych w powiatach brodnickim, mogileńskim, świeckim, tucholskim i wąbrzeskim. Tam w gospodarstwach agroturystycznych i gospodarstwach rolnych, pod opieką osób mieszkających na wsi na stałe, seniorzy przez 8 godzin dziennie wykonują różnego rodzaju aktywności, takie jak nauka rękodzieła, opieka nad zwierzętami czy wspólne robienie wypieków. Piękne okolice zachęcają do wycieczek i spacerów, co pozwala osobom starszym zachować dobre zdrowie.  

– Projekt kończy się co prawda w tym roku, ale będzie kontynuowany – zapewnia Piotr Całbecki.

Aktualna oferta „Zielonej opieki” będzie dostępna do czerwca br.

Źródło: kujawsko–pomorskie.pl

Fot. Tymon Markowski dla UMWKP/kujawsko–pomorskie.pl

  Oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17752