Toruń: Podziękowania dla rodziców zastępczych

Toruń: Podziękowania dla rodziców zastępczych

,,Rodzic na zastępstwo, miłość na zawsze” – pod takim hasłem odbywa się wczoraj (4 czerwca) w Dworze Artusa w Toruniu konferencja podsumowująca regionalne obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. W jej trakcie rodzice zastępczy odebrali z rąk członka zarządu Sławomira Kopyścia podziękowania marszałka województwa i pamiątkowe statuetki.

– Kujawsko–Pomorskie Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego są ukłonem i wyrazem wdzięczności dla ludzi, którzy podjęli się trudnej misji bycia rodzicem zastępczym. W ten sposób pragniemy podziękować im za poświęcenie i troskę, jakie co dzień ofiarowują dzieciom. Chcemy również pokazać innym mieszkańcom województwa, że rodzice zastępczy w swoim wysiłku wychowawczym i odpowiedzialności za drugiego człowieka znajdują wiele satysfakcji i osobistego spełnienia – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Oprócz członków rodzin zastępczych w konferencji udział wzieli pracownicy instytucji wsparcia rodziny, samorządowcy, prawnicy. W części plenarnej wydarzenia poprowadzili oni panele dla rodzin, poświęcone psychologicznym, prawnym i instytucjonalnym zagadnieniom pieczy zastępczej i placówek opiekuńczo–wychowawczych opiekujących się maksymalnie czternastką dzieci. Równolegle do części konferencyjnej przed gmachem Dworu Artusa odbywał się happenig na rzecz rozpowszechniania idei rodzicielstwa zastępczego, natomiast w Muzeum Etnograficznym odbędą się zajęcia animacyjne dla dzieci.

Honorowy patronat nad konferencją ,,Rodzic na zastępstwo–miłość na zawsze” objęli marszałek województwa Piotr Całbecki i Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Organizatorem jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, jednostka samorządu województwa, w ramach projektu "Rodzina w Centrum". Wydarzenie podsumowuje wojewódzkie Dni Rodzicielstwa Zastępczego. W ich ramach na przełomie maja i czerwca w całym regionie odbywały się warsztaty i szkolenia dla rodziców zastępczych, prelekcje, pikniki rodzinne i spotkania upowszechniające ideę rodzicielstwa zastępczego. Przedsięwzięcie miało też na celu zmianę społecznego odbioru rodzicielstwa zastępczego i wzrost akceptacji tej formy opieki nad dziećmi.

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Więcej zdjęć z wydarzenia dostępnych TUTAJ

  Biuro Prasowe i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18221 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.