Toruń: Ostatni moment na złożenie propozycji do BO

Toruń: Ostatni moment na złożenie propozycji do BO
Fot. Małgorzata Litwin / torun.pl

Do wtorku (30 czerwca) Toruń czeka na propozycje mieszkańców do budżetu obywatelskiego na 2021 r. Na przyszły rok torunianie rozdzielą w tej procedurze 7,58 mln zł.

Kwota przeznaczona na realizację projektów w ramach budżetu obywatelskiego dzieli się na dwie części:

  • pulę ogólnomiejską (30% całości), która wyniesie 2,274 mln zł;
  • pulę lokalną (70% całości), w której znajduje się 5,306 mln zł, i która jest dzielona na trzynaście części – na poszczególne okręgi – jednostki pomocnicze gminy.

Każdy może zgłosić projekt do wykonania w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2021 (nie ma ograniczeń wiekowych). Wartość projektu zgłaszanego do puli lokalnej nie może przekroczyć połowy środków dostępnych w tej puli. Liczba osób popierających składane projekty dla różnych osiedli jest różna – informacja znajduje się na formularzu listy poparcia.

Więcej informacji na temat składania wniosku można znaleźć TUTAJ.

Wypełniony formularz wniosku wraz z załącznikami można dostarczyć do urzędu na kilka sposobów.

Wydrukowany i podpisany zestaw dokumentów można zeskanować, podpisać elektronicznie profilem/podpisem zaufanym i wysłać do urzędu pocztą elektroniczną, albo za pomocą usług ePUAP. Dokument najłatwiej podpisać elektronicznie z wykorzystaniem serwisu obywatel.gov.pl.

Jeżeli nie masz profilu/podpisu zaufanego – możesz go łatwo uzyskać, nawet bez wychodzenia z domu – wejdź na stronę Profil Zaufany.

Wysłać komplet wydrukowanych i podpisanych dokumentów pocztą na adres:

Urząd Miasta Torunia
Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji
ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń

Przynieść komplet dokumentów zapakowanych w kopertę do Urzędu Miasta Torunia (ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń) i wrzucić do urny podawczej.

Do 10 lipca 2020 r. wszystkie projekty spełniające wymogi formalne zostaną opublikowane na miejskiej stronie internetowej. Od 10 do 24 lipca 2020 r. torunianie będą mogli składać uwagi do projektów.

Adrian Aleksandrowicz / torun.pl
Źródło: UM Toruń
Fot. Małgorzata Litwin / torun.pl
Print Friendly, PDF & Email